Poprzedni artykuł: Wyniki konkursu: wygraj kosmetyki Ziaja multimodeling! Następny artykuł: Urodowe zastosowania mniszka lekarskiego

Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych

Pielęgnacja, , tagi: pielęgnacja skóry twarzy, Zinalfat, pielęgnacja po zabiegach
Peelingi, mikrodermabrazja, terapie laserem świetnie odmładzają i wygładzają skórę. Jednak efekt będzie lepszy jeśli zadbasz o cerę kompleksowo również po ich wykonaniu.

Sam zabieg w gabinecie lekarskim to niekompletna terapia. Nawet jeśli jest wyjątkowo dobry i drogi, traci na skuteczności, kiedy po jego wykonaniu używa się zbyt agresywnych kosmetyków. W ten sposób łatwo naraża się skórę na dodatkowe podrażnienia.

Zabiegi złuszczające zazwyczaj powodują uczucie napiętej skóry, zaczerwienienie, łuszczenie się, a nawet delikatne pieczenie.

Dlatego tuż po wyjściu z gabinetu lekarskiego należy unikać produktów z alfahydroksykwasami, retinolem, substancjami zapachowymi. Zawsze konieczne jest bezwzględne stosowanie się do zaleceń dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, który wykonał zabieg.

Oto kilka wskazówek:

  • Myj skórę łagodnymi preparatami bez mydła.
  • Użyj po umyciu kojącej wody termalnej  lub kremu z łagodzącą alantoiną i nawilżającym pantenolem.
  • W  pierwszym tygodniu po zabiegu stosuj kremy, które koją i intensywnie regenerują skórę (np. Zinalfat), który zawiera siarczan cynku i siarcza miedzi oraz regenerujący Sukralfat (sól glinową siarczanu sacharozy).
  • Zawsze stosuj dodatkowo krem z wysokim filtrem. Dzięki niemu ograniczysz ryzyko powstania przebarwień skórnych. Aplikuj go co 2-3 godziny, aby dobrze spełniał swoją funkcję ochronną.

Po zabiegach dermatologicznych unikaj:

  • Ekspozycji na słońce, również wizyt w solarium.
  • Bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur, także wizyt w saunie.
  • Intensywnego wysiłku fizycznego przez tydzień po zabiegu.
  • Zdrapywania i ścierania złuszczającego naskórka. Chociaż bywa to bardzo kuszące i rytujące - nie wolno przyspieszać procesu łuszczenia skóry.

Zadbaj o swoją skórę - zobacz nasz HOT TEMAT i przeczytaj inne artykuły!

*Materiał powstał przy współpracy z marką Zinalfat

zdjęcia: Fotolia

Zobacz także

Nasze propozycje