Poprzedni artykuł: Pomadka Alterra z Rossmanna na brwi i rzęsy za mniej niż 5 zł Następny artykuł: Sól Epsom leczy trądzik, rozluźnia mięśnie i relaksuje

Pilnik do paznokci – jaki wybrać, żeby nie zniszczyć płytki?

Pielęgnacja,
,
, tagi: pilnik do paznokci
Pilnik do paznokci powinien być dobierany na podstawie ziarnistości i materiału z jakiego jest wykonany. To, jaki wybierzemy naprawdę ma znaczenie.

Wiele z nas nie zastanawia się nad wyborem pilnika do paznokci, sięgając po pierwszy, jaki trafi nam się pod ręką. Prawdą jednak jest, że jego rodzaj ma ogromne znaczenie. Zła sława pilników do paznokci nie wzięła się znikąd. Nieodpowiednie mogą przyczyniać się do rozdwajania paznokci, czy uszkodzenia lub zarysowania płytki. Nie każdy poradzi sobie również ze stylizacją hybrydowych, czy akrylowych paznokci.

Pilnik do paznokci – ziarnistość i jak dobrać ją do paznokci?

Ziarnistość określana jest na podstawie występowania ilości ziarenek na 1 cm2 pilnika do paznokci. To ona uzależnia, czy dane akcesorium będzie nadawało się do naturalnych, sztucznych, hybrydowych, czy akrylowych paznokci. Wśród najbardziej popularnych i stosowanych przez fanki manicure jest ten o gramaturze 100 lub 180.

Gradacja: 80- 100 (gruboziarnisty)

Pilnik do paznokci, który cechuje siła tarcia i najbardziej szorstka powierzchnia. Nie stosuje się go na naturalnej płytce. Służy głównie zdejmowaniu tipsów, usuwaniu materiałów z płytki. Sugerowany dla osób, które mają wprawę w piłowaniu paznokci.

Gradacja: 100- 180 (średnioziarnisty)

Najbardziej klasyczny pilnik do paznokci, który stosuje się do piłowania paznokcia w jego podstawowej formie. Można modelować nim kształt paznokcia podczas stylizacji akrylowej i hybrydowej.

Gradacja: 240 – 500 (drobnoziarnisty)

Pilnik do paznokci, który ma za zadanie wygładzić płytkę i wykończyć manicure żelowy lub akrylowy.

Pilnik banan – przeznaczony jest do modelowania okrągłych, trudno dostępnych powierzchni, tuż przy skórkach. Jego kształt sprawia, że podczas piłowania nie dochodzi do skaleczeń w tych okolicach.

Polerka – posiada gradację na poziomie 600-3000, dzięki czemu matowi i wyrównuje powierzchnię paznokcia.

Pilnik do paznokci – rodzaje

Pilnik do paznokci dzieli się na trzy rodzaje – papierowy, metalowy oraz szklany. Ten pierwszy należy do najbardziej popularnych. Z metalowym wiąże się natomiast najwięcej kontrowersji z powodu rysowania płytki paznokcia i naruszania jej struktury.

Pilnik do paznokci papierowy

Najtańsza wersja pilnika do paznokci, która najszybciej się zużywa. Powierzchnia ściera się lub rozwarstwia wraz z użytkowaniem. Jak każdy inny ma określoną ziarnistość, jednak jest bardziej delikatny niż jego metalowy odpowiednik. Trudniej (choć nie jest to niemożliwe) uszkodzić nim płytkę paznokcia.

Pilnik do paznokci metalowy

Najbardziej trwały pilnik do paznokci, jednak niewłaściwie używany może uszkodzić płytkę i doprowadzić do ich rozdwajania się. Mają wysoką ścieralność, dlatego są rekomendowane do paznokci akrylowych, żelowych, a nie naturalnej płytki.

Pilnik do paznokci szklany

Szklany pilnik do paznokci najczęściej produkowany jest w postaci drobnoziarnistej, dlatego służy pielęgnacji i piłowaniu paznokci naturalnych. Nie jest jednak tak skuteczny jak jego poprzednicy. Jest mniej trwały niż pilnik metalowy, a bardziej wytrzymały niż papierowy. Pod wpływem siły może pęknąć.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 stycznia 2020, 18:32

Nasze propozycje