Poprzedni artykuł: Mydło dziegciowe na problemy skórne Następny artykuł: Szczoteczka soniczna z Biedronki w superniskiej cenie

Plastry do depilacji – jak wybrać i jak ich używać?

Pielęgnacja,
,
, tagi: depilacja woskiem, plastry do depilacji
Plastry do depilacji to prosty sposób na pozbycie się niechcianych włosków na okres 3-4 tygodni. Jednak zabieg ten nie sprawdzi się u każdego. Jak używać plastrów do depilacji?

Plastry do depilacji to skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jednak trzeba się trzymać kilku zasad, aby pozbyć się wszystkich włosków. Niestety, ta metoda nie sprawdzi się u każdego, największą jej wadą jest ból przy zabiegu. Na szczęście plastry usuwają włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu zabieg można powtarzać raz na 3-4 tygodnie. Sprawdźcie, jak prawidłowo używać plastrów do depilacji.

plastry do depilacji

Jakie działają plastry do depilacji?

Plastry do depilacji to zabieg depilacji woskiem, wykonywany na zimno. Każdy plaster jest pokryty warstwą wosku, która przy podgrzaniu delikatnie się rozpuszcza. To właśnie do niej przyklejają się nasze włoski. Gdy wosk lekko zastygnie przytrzymuje włoski, które są gotowe do wyrwania.

Zalety plastrów do depilacji

 • efekt utrzymuje się do 4 tygodni,
 • są proste w użyciu,
 • zabieg jest tani i można wykonać go w domu,
 • usuwają nawet najkrótsze włoski, 
 • depilacja jest szybka.

Wady plastrów do depilacji

Największą wadą tego rodzaju depilacji jest ból i dyskomfort odczuwany podczas zabiegu. Dla osób o niskim progu bólu zabieg jest praktycznie niewykonalny, szczególnie w delikatnych okolicach bikini czy pod pachami. Dodatkowo istnieje kilka przeciwwskazań do tego rodzaju depilacji, na przykład podrażniona skóra czy popękane naczynka, żylaki. Nie jest to również metoda trwała, w przeciwieństwie do epilacji laserowej.

Zobacz także:Wosk do depilacji - jaki wybrać i jak stosować?

Jakie plastry do depilacji wybrać?

W drogeriach, sklepach internetowych, a nawet supermarketach dostępne są plastry do różnych części ciała: nóg, pach, twarzy i okolic bikini. Warto kierować się oznaczeniem na opakowaniu, gdyż wosk w nich użyty może mieć inne właściwości. Dla osób z delikatną skórą najlepiej się sprawdzą plastry do skóry wrażliwej. Zawierają one w swoich składzie substancje łagodzące i nawilżające.

Duże znaczenie w wyborze plastrów może mieć także cena. Zwykle plastry do użytku domowego mieszczą się w kwocie od 10 do 20 zł.

Jak używać plastrów do depilacji?

Ważne - warto wiedzieć, że aby skutecznie usunąć włoski z cebulkami, muszą mieć one co najmniej 5 mm. Pamiętajcie również, by przed użyciem plastrów wykonać próbę alergiczną na małym obszarze skóry.

 1. Przez zabiegiem depilacji woskiem dokładnie oczyszczamy skórę i wykonujemy peeling, by pozbyć się martwego naskórka.
 2. Plaster do depilacji wyciągamy z opakowania i rozgrzewamy go w dłoniach lub delikatnie podgrzewamy suszarką.
 3. Następnie przylepiamy plaster do skóry zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, dociskamy go i po chwili odrywamy energicznie w przeciwnym kierunku.
 4. Plastra można użyć kilka razy, jeśli włoski się nadal do niego kleją. Nie powinno się jednak używać plastra kilka razy w to samo miejsce, może to znacznie podrażnić skórę.
 5. Resztki wosku zmywamy ciepłą wodą.
 6. Po zabiegu warto nałożyć balsam nawilżający, gdyż skóra może być przesuszona i podrażniona.
zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 lutego 2020, 14:07

Nasze propozycje