Poprzedni artykuł: Kąpiel solankowa - jak działa i jak przygotować ją w domu Następny artykuł: Produkty Glov do kupienia w katalogach Avon! Na czym polega ta współpr...

Płyn do demakijażu – rodzaje i sposób użycia

Pielęgnacja,
,
, tagi: demakijaż, płyn micelarny, płyn dwufazowy
Płyn do demakijażu to produkt uniwersalny, przeznaczony do każdego typu cery. Rozróżniamy dwa rodzaj płynów do demakijażu - płyn dwufazowy i płyn micelarny. Który z nich lepiej sprawdzi się u Was?

Płyn micelarny i płyn dwufazowy to jedne z najbardziej popularnych kosmetyków do demakijażu. Radzą sobie świetnie z makijażem zarówno twarzy, jak i oczu, a także z makijażem wodoodpornym. Ich stosowanie jest niezwykle proste, a efekt jaki dają to czyszczoną i nawilżona skóra bez podrażnień. Oba te produkty są niezwykle skuteczne ze względy na obecność dwóch rodzajów cząsteczek - wodnych i tłuszczowych, które radzą sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń.

płyn do demakijażu

Rodzaje płynów do demakijażu

Płyn micelarny do demakijażu

W płynach micelarnych do demakijażu znajdziemy dwa rodzaje cząsteczek o odmiennym działaniu. Są to cząsteczki:

  • hydrofilowe, czyli wodne, którą łączą się z zanieczyszczeniami,
  • lipofilowe/tłuszczowe, które zbierają sebum i makijaż.

Tego rodzaju płynu świetnie zmywa makijaż i nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Płyn micelarny zmywa każdy rodzaj zanieczyszczenia, nie podrażniając przy tym skóry. Przeznaczony jest do każdego typu cery, sprawdzi się zarówno w przypadku skóry tłustej, mieszanej, suchej i problematycznej. Zazwyczaj w jego składzie możemy również znaleźć składniki pielęgnujące, które dodatkowo nawilżą i odżywią naszą skórę. Świetnie sprawdzą się w przypadku makijażu wodoodpornego oraz przy rzęsach przedłużanych.

Zobacz także:Najlepsze płyny micelarne do demakijażu.

Płyn dwufazowy do demakijażu

Płyn dwufazowy zawiera dwa rodzaje płynów - warstwę oleistą oraz warstwę wodną. W składzie jest niezwykle podobny do mleczka, jednak nie zawierają emulgatorów, które łączą dwie warstwy kosmetyku w emulsję. Po jego użyciu na skórze zostaje tłusty film, który nie każdemu może odpowiadać. Możemy go jednak usunąć ciepłą wodą lub podczas drugiego etapu oczyszczania skóry. Dużym plusem jest to, iż jest on niezwykle delikatny dla skóry i nie przesusza jej oraz nie podrażania oczu.

Tego rodzaju płynu najczęściej używa się do demakijażu oczu. Polecany jest szczególnie do cery wrażliwej, suchej, podrażnionej i alergicznej. W przypadku cery tłustej i mieszanej należy uważać z jego stosowaniem, gdyż może ją obciążyć i zatkać pory.  Sprawdzi się również w przypadku makijażu wodoodpornego. 

Przeczytaj również:Najlepsze płyny dwufazowe do demakijażu.

Jak używać płynu do demakijażu?

Płyn do demakijażu to pierwszy krok w wieczornej pielęgnacji. Tego typu produkt nakładamy na wacik kosmetyczny i przecieramy nim twarz i okolice oczu. W przypadku makijażu oczu, szczególnie tego wodoodpornego, na początku przykładamy wacik z płynem na kilkanaście sekund, a następnie bardzo delikatnie pocieramy powieki. Po demakijażu myjemy twarz pianką lub żelem do mycia twarzy i przechodzimy do następnych kroków pielęgnacji.

W przypadku płynu dwufazowego najpierw energicznie wstrząsamy buteleczką, aż warstwy się połączą i natychmiast nakładamy go na wacik kosmetyczny. Płyn micelarny dodatkowo przywraca naturalne PH skórze, dlatego nie musimy po nim stosować toniku, jeśli nie stosujemy dwuetapowego oczyszczania skóry.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2020, 22:38

Nasze propozycje