Poprzedni artykuł: 3 sekundy do perfekcyjnego nawilżenia skóry Następny artykuł: Top 7 z KWC: najlepsze peelingi do ciała

Po przeczytaniu tego tekstu już nigdy... nie będziesz spała z mokrymi włosami!

Spanie w mokrych włosach to oszczędność czasu z rana. Same znamy to doskonale ;). Ale czy jest to na pewno zdrowe i nie wpływa na stan naszych włosów?

Co innego, jeśli nakładasz na noc maskę lub oleisty produkt. Wystarczy, że zabezpieczysz kosmyki specjalnym czepkiem i dzięki temu nie pobrudzisz pościeli. Ale to już inna historia.

Pielęgnacja włosów nocą jest bardzo ważna. I każda kobieta powinna być świadoma tego, że narzekanie na puszące i elektryzujące się włosy są efektem (w mniejszym lub większym stopniu) jej własnych działań. Jeśli chcesz mieć zdrowe, lśniące i przede wszystkim mocne włosy, radzimy Ci nie myć ich przed spaniem.

Włosy jako siedlisko bakterii

Pościel staramy się prać w miarę regularnie, ale kiedy mokre włosy mają z nią kontakt, stają się idealnym miejscem do rozwoju bakterii, a nawet grzybów. W nocy poszewki stają się wilgotne, a przyciskając do nich głowę, odcinamy dopływ powietrza. Budzisz się rano i myślisz, że włosy będą pięknie pachnieć szamponem i odżywką, a tutaj niestety nadchodzi rozczarowanie.

Jeśli poświęcisz chociaż chwilę na podsuszenie włosów, na pewno zaoszczędzisz pieniądze, które miałabyś niebawem wydać na wizytę u dermatologa. Bo w końcu swędząca skóra głowy to nic przyjemnego i szybko trzeba się tego pozbyć.

Włosy a przeziębienie

Przeprowadzono wiele badań na temat tego, jak temperatura wpływa na nasze ciało. Jesteśmy bardziej podatni na choroby. Jedna z teorii głosi, że kiedy twoje ciało robi się zimne, naczynia krwionośne w nosie i gardle zwężają się, co nie pozwala białym krwinkom przedostać się do siedliska wirusa. Tylko ciepłe i wygodne łózko z satynową lub jedwabną pościelą przyniesie ulgę Tobie i Twoim włosom.

Bardzo często jest też tak, że śpimy przy otwartym oknie. Noce są o wiele chłodniejsze, więc przebudzenie się o poranku z katarem może być całkiem normalne. Jeśli regularnie nie budujesz odporności, to wirusy szybciej zaatakują Twój organizm i w niedługim czasie, na pewno wylądujesz w łóżku z gorączką.

Mokre włosy a spanie w nich

Kondycja włosów

Pamiętaj, że mokre kosmyki są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia niż suche. W ciągu nocy wielokrotnie zmieniasz pozycję, przesuwasz głową po poduszce i dociskasz włosy do materiału. Rozdwajające się końcówki, odkształcające się kosmyki, brak blasku… To główne efekty, z jakimi możesz się spotkać, jeśli w ogóle nie suszysz włosów przed położeniem się spać.

Włosy staną się również bardziej niesforne, a rano mimo wszystko nie zaoszczędzisz czasu, bo będziesz musiała naprawić to, co wydarzyło się z Twoimi kosmykami w ciągu całej nocy. Jeśli upierasz się na spanie z mokrymi włosami, sugerujemy zachowanie kilku środków ostrożności.

Zapleć luźno warkocz, zepnij włosy w koka lub kucyk. Pamiętaj, aby nie robić tego mocno, gdyż możesz w ten sposób uszkodzić cebulki, a rano obudzisz się z bólem głowy. Używaj spinek, które nie są ostro zakończone, aksamitnych frotek lub tasiemek. One na pewno nie wyrwą Ci włosów.

zdjęcia: Fotolia

Te produkty pomogą Ci wzmocnić osłabione włosy

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 07:48

Zobacz także

Nasze propozycje