Poprzedni artykuł: Już po 2 użyciach widać różnicę! Zmniejsza blizny, oczyszcza pory i wy... Następny artykuł: Chusteczki do demakijażu oszpeciły twarz tej 18-latki! To może spotkać...

Cienie i worki pod oczami mogą świadczyć o poważnej chorobie! Sprawdź, czy musisz iść do lekarza

Jeśli myślisz, że korektor wystarczy, żeby usunąć ten problem, to poważnie się mylisz. Maskowanie cieni i worków pod oczami to za mało! Trzeba sprawdzić, czy ta nieestetyczna przypadłość nie jest efektem ubocznym jakiejś poważnej choroby.

Przyzwyczaiłyśmy się do traktowania cieni i worków pod oczami jako problemu estetycznego, a nie zdrowotnego. I zamiast szukać ich przyczyny, koncentrujemy się raczej na ich maskowaniu. Tymczasem zwykle podkrążone oczy i opuchnięte dolne powieki świadczą o nie najlepszym stanie naszego organizmu. Najczęściej powodem ich powstawania jest zmęczenie i niewłaściwy styl życia.

Worki pod oczami - jak ich uniknąć?

Zobacz także: Kultowy olejek Isana znika z Rossmanna? Uspokajamy

Odpoczynek, a zwłaszcza odpowiednia ilość snu, to podstawa. Kolejnym powodem powstawania cieni i worków pod oczami jest nieodpowiednia dieta, niedobory witamin i popularne używki. Ale załóżmy, że zaczęłaś się wysypiać, suplementujesz witaminę K i żelazo, ograniczyłaś ilość spożywanej soli i alkoholu i rzuciłaś palenie, a mimo to nadal masz podkrążone i jakby opuchnięte oczy. Co zrobić w takiej sytuacji? Najpierw przyjrzeć się rodzicom, a potem ewentualnie zgłosić się do lekarza!

Podkrążone oczy - powody powstawania

Zacznij od głębokiego spojrzenia prosto w oczy mamie i tacie. Jeżeli oni też mają pod oczami cienie i worki, to możesz odetchnąć z ulgą. Prawdopodobnie to "po nich" masz swoje podkrążone oczy. Zastoje limfy oraz wyjątkowo cienka i ukrwiona skóra pod oczami bywają dziedziczne.

Jeśli jednak nie dostrzegłaś takiego podobieństwa między sobą i rodzicami, umów się na wizytę do lekarza. Cienie i worki pod oczami mogą być skutkiem ubocznym niedoczynności lub nadczynności tarczycy, anemii, cukrzycy oraz choroby nerek, trzustki albo wątroby.

Zobacz także: Jak wykonać masaż pod oczami? Zredukujesz worki i odejmiesz sobie lat!

Zdjęcia: Pinterest, Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 22:51

Zobacz także

Nasze propozycje