Poprzedni artykuł: Kosmetyczne kalendarze adwentowe 2016 – chcemy mieć je wszystkie! Następny artykuł: Takiego „płynu do demakijażu” jeszcze nie widziałyśmy. I chyba wolimy...

10 największych błędów w pielęgnacji skóry - na pewno popełniasz choć jeden z nich!

Pielęgnacja, , tagi: pielęgnacja twarzy
Jak mówi nasz ekspert kosmetolog, Urszula Chodorska-Lema z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm, błędów urodowych jest cała masa. Razem z nią przejdziemy dzisiaj przez wszystkie najważniejsze i wytłumaczymy, na co należy zwrócić uwagę, aby dłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem.

Zakupy pielęgnacyjne należą do tych najtrudniejszych i niestety ten pierwszy błąd popełniamy już podczas doboru preparatów, którymi traktujemy naszą skórę rano i wieczorem.

Zdarza się, że sięgamy po kosmetyki przeznaczone dla innej grupy wiekowej. A producenci nie bez przyczyny na opakowaniu zaznaczają wiek skóry, do której przeznaczony jest dany kosmetyk czy linia. Stosowanie preparatów dla skóry starszej, bo mamy przekonanie, że mocniej i lepiej działają, z reguły jest bezpodstawne, a aktywnie działające składniki, na przykład retinol, mogą niepotrzebnie podrażnić młodą skórę, nie dając jej żadnych korzyści – mówi kosmetolog, Urszula Chodorska-Lema.

Według naszego eksperta kobietom zdarza się również wybierać kosmetyki, które są przeznaczone dla zupełnie innego typu skóry. Wynika to z tego, że najczęściej trudno jest nam samym określić, jaką cerę mamy.

Wydaje nam się, że mamy skórę tłustą, bo zdarzają się wypryski, a tymczasem jest to skóra mieszana, ze skłonnością do przesuszania. Przy wyborze codziennych kosmetyków polecam konsultację z kosmetologiem, wtedy będziemy miały gwarancję, że zaopatrzymy naszą skórę w najlepsze dla niej preparaty i zadbamy o nią prawidłowo – dodaje Urszula Chodorska-Lema.

Skóra problematyczna wymaga specjalnej opieki

Osoby, które mają problemy z wypryskami oraz trądzikiem popełniają najwięcej błędów podczas pielęgnacji skóry. Jednym z najczęściej spotykanych jest nieużywanie kremów z filtrem. A to z powodu obawy o to, że kosmetyk zapcha pory i w efekcie stan skóry się pogorszy.

Tymczasem okazuje się, że na rynku są dostępne specjalne filtry przeznaczone właśnie do tego typu cery. Oprócz tego, że standardowo chronią przed słońcem, to jeszcze nie powodują powstawania pryszczy.

Dlaczego osoby z tendencja do trądziku i wyprysków powinny skompletować kosmetyki do codziennej pielęgnacji przy wsparciu kosmetologa? Przede wszystkim dlatego, że skuteczna pielęgnacja to indywidualnie dobrane kosmetyki, ale nie tylko… 

Bolączką osób ze skórą trądzikową jest też zbyt ochocze sięganie po preparaty działające odtłuszczająco, bakteriobójczo, które przesuszają naskórek. Intencje są dobre – chodzi przecież o zmniejszenie problemu, niestety, gdy skóra jest zbyt przesuszona, gruczoły łojowe, zaczynają jeszcze intensywniej produkować sebum, co może prowokować powstawanie nowych zmian – mówi Urszula Chodorska-Lema.

W naszej galerii znajdziecie pozostałe błędy pielęgnacyjne, o których nie zawsze wiemy.

Zobacz także:7 błędów, przez które nasza skóra szybciej się starzeje

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 12:59

Zobacz także

Nasze propozycje