Poprzedni artykuł: Co zrobić, gdy dieta i ćwiczenia nie działają? Następny artykuł: Zestawy świąteczne od Dermedic dla każdej kobiety

5 powodów, dla których Polki wybierają Tolerans Sensitive

Pielęgnacja, , tagi: Dermedic, skóra wrażliwa
Skóra wrażliwa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Poznaj linię Tolerans Sensitive Dermedic i zobacz, dlaczego Polki tak chętnie wybierają kosmetyki tej marki!
kobieta

Skóra nadwrażliwa czyli jaka?

Pojęcie „skóry wrażliwej” odnosi się do stanu skóry charakteryzującego się nadmierną reaktywnością  na czynniki środowiskowe  oraz pielęgnacyjne, a główną przyczyną jest zaburzenie funkcji  płaszcza ochronnego skóry. Zjawisko to jest powszechne we wszystkich grupach wiekowych i dotyczy nawet do 30-50% społeczeństwa. Skóra wrażliwa występuje również u chorych na powszechne jednostki dermatologiczne, takie jak łojotokowe zapalenie skóry oraz trądzik różowaty.

Pacjenci ze skórą nadwrażliwą skarżą się na takie dolegliwości, jak zaczerwienienia, opuchlizna, łuszczenie się skóry, wypryski, pieczenie, swędzenie i uczucie napięcia skóry.

Nadwrażliwość to nie alergia

Niektórzy pacjenci twierdzą, że „wszystko ich uczula”. Trzeba pamiętać, iż nie jest to alergia, tylko po prostu nadmierna reakcja skóry, która występuje w odpowiedzi na różne czynniki, takie jak np. złe warunki pogodowe (suche powietrze, niska temperatura), dym tytoniowy i klimatyzacja, częsty kontakt z wodą, czynniki psychosomatyczne (stres, niepokój) czy stosowanie nieodpowiednich preparatów pielęgnacyjnych.  

Tolerans Sensitive – kompleksowa linia dla nadwrażliwej skóry

W odpowiedzi na potrzeby pacjentów i dermatologów DERMEDIC stworzył  linię preparatów przeznaczonych do kompleksowej pielęgnacji  skóry wrażliwej i nadwrażliwej, alergicznej i skłonnej do podrażnień - Tolerans Sensitive. 

Linia została przebadana klinicznie, uzyskując bardzo dobre wyniki w stosowaniu w terapiach dermatologicznych: trądziku zwyczajnego i różowatego, a nawet atopii.

Poznaj 5 powodów, dla których Polski wybierają Tolerans Sensitive

1. Przywracają równowagę skórze alergicznej i nadwrażliwej

Pacjenci ze skórą nadwrażliwą zazwyczaj nie mogą stosować powszechnie dostępnych kosmetyków, nie tolerują bowiem detergentów, środków konserwujących oraz substancji zapachowych. Wtedy także stają się pacjentami dermatologów i zwracają się z zapytaniem jakich środków powinni unikać, a jakie stosować, aby problem wyeliminować.

Produkty z serii Tolerans Sensitive marki Dermedic to preparaty przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji  skóry wrażliwej i nadwrażliwej, alergicznej i skłonnej do podrażnień. Receptury zostały opracowane na bazie optymalnej i skutecznej ilości starannie wyselekcjonowanych składników, bez użycia środków drażniących, dzięki czemu minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i tolerancję preparatu.

Zawarty we wszystkich produktach serii peptyd Neutrazen uspokaja i koi podrażnioną skórę oraz pomaga przywrócić i utrzymać normalny próg wrażliwości skóry. Reguluje stan neurogennego zapalenia skóry, likwiduje obrzęki i zmniejsza rozszerzone naczynia krwionośne, co pozwala na  uzyskanie odpowiednich efektów kosmetycznych.

Dodatkowo dzięki substancjom aktywnym, takim jak m.in. olej migdałowy, humektanty, alantoina seria zapewnia prawidłowe uwodnienie i natłuszczenie skóry oraz redukcję podrażnień. Produkty nie zawierają  alkoholu, barwników, parabenów, substancji zapachowych.

2. Uzupełniają terapię trądziku zwyczajnego i różowatego

Jednymi z najpowszechniejszych chorób dermatologicznych jest łojotokowe zapalenie skóry oraz trądzik różowaty. W obu tych jednostkach chorobowych występuje skóra nadwrażliwa, która wymaga specjalnego podejścia. Często stosowane leki dermatologiczne wywołują podrażnienie, stąd konieczne jest stosowanie specjalnych preparatów o właściwościach pielęgnacyjnych, charakteryzujących się niskim potencjałem drażnienia.

Pielęgnacja skóry u chorych ze skórą wrażliwą, łojotokowym zapaleniem skóry oraz trądzikiem różowatym odgrywa bardzo ważną rolę wspomagającą leczenie, a w lżejszych postaciach choroby może być postępowaniem wystarczającym do utrzymania dobrego stanu skóry. Skóra w tych jednostkach chorobowych stosunkowo łatwo ulega podrażnieniu i zbyt energiczne działanie może spowodować nadmierne przesuszenie, nasilenie stanu zapalnego, a także wzmagać produkcję łoju.

Stosowanie produktów dedykowanych dla skóry wrażliwej w fazie aktywnej choroby - łojotokowego zapalania skóry czy trądziku różowatego -  pozwala na mniejsze zużycie leków miejscowych poprzez co zmniejsza się ryzyko rozwoju działań niepożądanych. Ponadto stosowanie ich w czasie remisji zapobiega nawrotom choroby.

Linia Tolerans uzyskała bardzo dobre wyniki w badaniach  klinicznych przeprowadzonych na pacjentach ze skórą nadreaktywną oraz chorych na łojotokowe zapalenie skóry czy trądzik różowaty. Badania potwierdzają, że regularne stosowanie (przez minimum miesiąc) dermokosmetyków Tolerans istotnie wpływa na redukcję złuszczania naskórka, rumienia oraz szorstkości skóry. Ponadto ogranicza świąd, pieczenie i napięcie skóry.

3. Ultrałagodne dla delikatnych okolic oczu i powiek

W przypadku skóry nadwrażliwej najtrudniejszą strefą do pielęgnacji jest delikatna skóra wokół oczu i na powiekach.

Krem specjalny pod oczy i na powieki Tolerans łagodzi i koi podrażnioną skórę, zmniejszając jej nadmierną wrażliwość. Dodatkowo zwiększa zdolność skóry do regeneracji, wzmacnia jej strukturę i co najważniejsze podczas pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu – nawilża i chroni przed przesuszeniem. Poprawia jędrność i napięcie skóry wokół oczu.

Jest typowym SOS dla powiek, w sytuacjach gdy nadmiar składników aktywnych wywoła reakcję alergiczną.

4. Bezpieczna pielęgnacja po zabiegach dermatologii estetycznej

Seria Tolerans  jest polecana pacjentkom po zabiegach dermatologii estetycznej, gdyż skóra wymaga wtedy łagodnego oczyszczania i pielęgnacji o działaniu kojącym i nawilżającym.

5. Receptury o wysokiej tolerancji przebadane klinicznie

Receptury linii Tolerans Sensitive Dermedic zostały opracowane na bazie optymalnej i skutecznej ilości starannie wyselekcjonowanych składników, bez użycia środków drażniących, dzięki czemu minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i tolerancję preparatu.

Badania kliniczne potwierdzają wysokie bezpieczeństwo i  tolerancję  tych produktów w  grupie pacjentów ze skórą wrażliwą i nadreaktywną bez towarzyszących dermatoz, u pacjentów z łojotokowym zapaleniem skóry oraz u pacjentów z trądzikiem różowatym.

W badaniach oceniano także wpływ stosowanej linii dermokosmetyków na parametry obiektywne, jak i subiektywne kondycji skóry.

Uzyskane wyniki jednoznacznie wskazują, że Linia Tolerans  Sensitive jest skuteczną, bezpieczną oraz  łatwą w aplikacji metodą poprawy kondycji skóry wrażliwej, jak również stanowi cenne uzupełnienie metod farmakologicznych u chorych na łojotokowe zapalenie skóry czy trądzik różowaty.

Poznaj linię Tolerans Sensitive Dermedic:

krem specjalny pod oczy i na powieki

KREM SPECJALNY POD OCZY I NA POWIEKI

 • Łagodzi i koi podrażnioną skórę
 • Zmniejsza ryzyko podrażnień
 • Zapewnia trwałe nawilżenie
 • Poprawia jędrność i napięcie skóry wokół oczu
 • Doskonale tolerowany przez skórę nadwrażliwa
krem odżywczy na noc

KREM ODŻYWCZY NA NOC

 • Łagodzi i koi podrażnioną skórę
 • Przywraca skórze właściwy próg wrażliwości
 • Wzmacnia naturalna barierę lipidową naskórka
 • Zwiększa zdolność skóry do regeneracji
 • Przywraca skórze właściwy poziom nawilżenia
 • Doskonale tolerowany przez skórę nadwrażliwą
dermedic krem przeciwzmarszczkowy

 

ŁAGODZĄCY KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY

 • Głęboko regeneruje skórę, opóźniając procesy starzenia
 • Łagodzi podrażnioną i zaczerwienioną skórę
 • Zmniejsza wrażliwość na bodźce
 • Redukuje odczucie ściągnięcia i pieczenia
 • Zatrzymuje wodę w naskórku, zabezpieczając przed przesuszeniem
 • Idealny pod makijaż
 • Doskonale tolerowany przez skórę nadwrażliwa
dermedic płyn micelarny

ŁAGODNE MLECZKO OCZYSZCZAJĄCE

 • Przeznaczone do demakijażu twarzy i oczu
 • Skutecznie oczyszcza, nie powodując podrażnień
 • Zatrzymuje wodę w naskórku, zabezpieczając przed przesuszeniem
 • Łagodzi ewentualne podrażnienia skóry
 • Nie powoduje odczucia ściągnięcia
 • Nie wysusza skóry jak inne środki do demakijażu
 • Odpowiednie dla skóry nietolerującej tradycyjnych preparatów oczyszczających i wody

 materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje