Poprzedni artykuł: HOT: tontouring - nowy trend w konturowaniu twarzy! Następny artykuł: Jak szybko i skutecznie pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Mezoterapia - walczymy z cellulitem!

Pielęgnacja,
Cellulit, czyli skórka pomarańczowa - nieestetyczne wgłębienia na skórze obserwowane najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach, które spędzają sen z powiek niejednej kobiety. Defekt ten jest spowodowany nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. Zwłaszcza teraz - w okresie letnim - do kliniki zgłasza się bardzo wiele pacjentek z tym problemem. Niestety, dotyczy on coraz młodszych kobiet. Przyczyną jest siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta (bogata w tłuszcze, węglowodany i sól), palenie papierosów a także stres i zaburzenia hormonalne (doustna antykoncepcja oraz okres okołomenopauzalny).
kobiece nogi

Walkę z cellulitem należy rozpocząć, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy na skórze. Z czasem skóra staje się twarda i mało elastyczna a wówczas już leczenie nie będzie takie efektywne.

Walka z tą przypadłością nie jest łatwa. Wymaga zaangażowania pacjenta, systematyczności i samodyscypliny. Skuteczne działanie jest wieloetapowe i obejmuje odpowiednią dietę, aktywność fizyczną oraz całą gamę zabiegów które możemy zaoferować w naszej klinice, jak: mezoterapia (Cellutrix), (injekcje z użyciem Fosfatydylocholiny) endermologia, Venus Legasy, MedContour, Ultraformer, Thermage oraz Cellulaze.

klinika ambroziak

Lekarz po konsultacji dobiera zabiegi, które będą najlepsze dla pacjentki i rozpisuje, w jakim schemacie należy z nich korzystać.

Bardzo skutecznym zabiegiem jest mezoterapia miejsc objętych cellulitem. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsce docelowe niewielkich dawek substancji aktywnych. Jednym z bardziej skutecznych preparatów jest Cellutrix, który znajduje zastosowanie w redukcji cellulitu, ujędrnieniu skóry, w celu usunięcia nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zaleca się wykonywanie zabiegu co 2 tygodnie, do 6 razy. Rekomendowane jest powtarzanie zabiegu 1-3 razy w roku. Rezultaty są natychmiastowe - wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry (poniżej zdjęcia pacjentki po 6 sesjach).

mezoterapia

Kolejna substancja wykorzystywana do iniekcji to fosfatydylocholina - wyciąg z soi. Zabieg określany jest jako lipoliza iniekcyjna i stosowany jest w celu usunięcia lokalnych złogów tłuszczu. Po wstrzyknięciu pacjent odczuwa pieczenie, swędzenie, skóra staje się zaczerwieniona i pojawia się obrzęk i tkliwość obszaru poddanego zabiegowi. Najlepiej wykonać serię 3 zabiegów co 3-6 tygodni.

Po zabiegach należy unikać ekstremalnych temperatur (sauny, kriokomory) bezpośredniej ekspozycji na słońce, nakładania balsamów i  kremów.

Przeciwwskazaniem jest alergia na którykolwiek składnik preparatu, nie ma też badań nt. stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie wolno stosować zabiegów u pacjentów przyjmujących leki immunodepresyjne i sterydy oraz z chorobą autoimmunologiczną w wywiadzie. Dyskwalifikowani są też pacjenci z niewyregulowaną cukrzycą, z ostrym zapaleniem stawów a także z nawracającymi anginami i zapaleniem mięśnia sercowego.

W ciągu kilku dni od wykonania zabiegu mezoterapii rekomendujemy wykonanie zabiegu endermologii. Endermologia to masaż podciśnieniowy który oddziałuje na tkankę łączną skóry, ma działanie odchudzające, odmładzające i likwidujące cellulit. Dzięki pobudzeniu metabolizmu organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu.

Podsumowując, mamy bardzo wiele możliwości walki z cellulitem. Potrzebna jest jednak cierpliwość i systematyczność a efektami można się cieszyć przez długi czas.

Szczegółowe informacje na temat zabiegów znajdziesz na stronie www.klinikaambroziak.pl

klinika ambroziak

materiał partnera

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje