Poprzedni artykuł: Laureaci KWC na przestrzeni lat: kosmetyki do cery tłustej i trądzikow... Następny artykuł: Laureaci KWC na przestrzeni lat: najlepsze polskie kosmetyki Advertisement

Płyn micelarny? Tak!

Pielęgnacja, , tagi: NIVEA, płyn micelarny, oczyszczanie twarzy, woda micelarna
Każdego dnia kilkakrotnie stajesz przed lustrem. Na pewno jest to jedna z pierwszych rzeczy, jakie robisz rano i jedna z ostatnich, zanim położysz się do łóżka. Czy gasząc światło w łazience jesteś pewna, że Twoja twarz jest zupełnie czysta? A może masz dość uporczywego zmywania makijażu, tarcia skóry twarzy i okolic oczu wacikiem, uczucia niedokładnego usuwania zanieczyszczeń? Być może towarzyszy Ci uczucie napięcia, suchości skóry na twarzy...?

Prawdopodobnie przyczyna problemu z nieciekawym, pozbawionym blasku wyglądem Twojej cery tkwi w jej niewłaściwym…oczyszczaniu! Dobra wiadomość jest taka, że istnieje bardzo prosty sposób, rozwiązujący tę kwestię raz na zawsze: płyn micelarny. Sprawi on, że każdy dzień będziesz witać uśmiechem - automatycznie pojawi się on na Twojej buzi za każdym razem, gdy spojrzysz w lustro.

Aż 80% kobiet przyznaje się, że zdarza im się myć twarz samą wodą, 20% używa do tego samego mydła!

40% KOBIET NIE UŻYWA PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH DO OCZYSZCZANIA TWARZY.

Prawdopodobnie borykają się one z problemami skórnymi, takimi, jak przesuszona cera, niedoskonałości czy zaskórniki i nie potrafią ustalić przyczyny tych problemów. Woda i mydło do mycia twarzy, z pewnością używane przez nasze prababki, dziś są już reliktem przeszłości. Na szczęście mamy do dyspozycji nowoczesne, delikatne dla cery kosmetyki, które nie tylko nie podrażniają naszej cery, ale również skutecznie ją pielęgnują. Woda nie jest w stanie dokładnie usunąć z naszej cery wszystkich zanieczyszczeń i makijażu... Co innego płyn micelarny!

To właśnie dobre płyny micelarne wypierają tak popularne kiedyś mleczka do demakijażu, ze względu na swe właściwości i efekt, jaki przynoszą. Eliminują one konieczność agresywnego pocierania twarzy wacikiem i są jednym z najczęściej rekomendowanych produktów do pielęgnacji i oczyszczania twarzy. Czym tak naprawdę są tajemnicze micele?

Można zobrazować to tak, że każda micela ma kształt kuli, która zbudowana jest z setek drobniutkich cząsteczek. Te, które znajdują się na powierzchni przyciągają wodę, natomiast cząsteczki wewnątrz miceli odpychają wodę, ale chętnie łączą się z tłuszczami. Działają one jak magnes i niczym odkurzacz wchłaniają wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry – resztki makijażu, nadmiar łoju i cząsteczki brudu.

Właśnie dlatego płyny micelarne są tak skuteczne – poza właściwościami pielęgnacyjnymi, oferują również łatwe i natychmiastowe usuwanie makijażu, bez konieczności intensywnego tarcia, czy wielokrotnego, uporczywego zmywania.  Jednak najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze... dosłownie! Stań twarzą w twarz przed lustrem i sprawdź, jak płyn micelarny działa na Twoją cerę!

NIVEA oferuje 3 rodzaje pielęgnujących płynów micelarnych, dobieranych w zależności od rodzaju cery. Pielęgnujący płyn micelarny do cery wrażliwej głęboko oczyszcza, usuwa makijaż twarzy i oczu: podkład, puder, tusz, cienie, pomadkę. Ponadto, pomaga redukować 3 oznaki skóry wrażliwej, takie jak zaczerwienienie, odczucie napięcia skóry i jej suchość. Zawiera dexpantenol i olejek z pestek winogron. W jego skład NIE wchodzą parabeny, barwniki, substancje zapachowe czy alkohol.

Obecnie na rynku pojawiły się również dwa nowe warianty płynu micelarnego NIVEA: do skóry normalnej i mieszanej z witaminą E, a także do skóry suchej, z naturalnym olejkiem migdałowym. Skutecznie usuwają one makijaż twarzy, oczu i ust, a w zależności od rodzaju cery – nawilżają ją i odświeżają (Pielęgnujący płyn micelarny do skóry normalnej i mieszanej), lub łagodzą zaczerwienienia, suchość i napięcie skóry (Pielęgnujący płyn micelarny do cery suchej).

Tak ostatnio popularne płyny micelarne to produkty, które w najbardziej kompleksowy sposób odpowiadają na potrzeby Twojej skóry. Pamiętaj, że dzięki dokładnemu oczyszczeniu twarzy, dalsze kroki pielęgnacyjne będą jeszcze skuteczniejsze. Nałożony na perfekcyjnie czystą skórę krem, czy inny kosmetyk będzie się lepiej wchłaniał i w pełni dostarczy zawarte w nim składniki aktywne. Efekt? Zadbana, tryskająca zdrowiem cera i uśmiech zadowolenia na widok własnego odbicia w lustrze.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia

Zobacz także

Nasze propozycje