Poprzedni artykuł: Świeci ci się buzia? Wybraliśmy dla ciebie najlepsze kremy matujące (P... Następny artykuł: Zapomnij o żelu, oleju czy piance! Zaczynamy myć twarz plasterkami!

Sprawdź, jak piłować paznokcie, żeby rosły piękne i zdrowe!

Łamiące się, rozwarstwiające i łuszczące paznokcie mogą być efektem nieprawidłowego skracania. Sprawdź, jak i kiedy obcinać je i piłować, żeby prezentowały się jak po profesjonalnym manicurze lub pedicurze.

Stan naszych paznokci zależy przede wszystkim od stanu naszego zdrowia, diety i ich pielęgnacji. A jeśli chodzi o tę ostatnią, to ważniejszy od drogeryjnych czy własnoręcznie przygotowywanych kosmetyków, będzie sposób w jaki płytkę paznokcia będziemy skracać. Liczy się nie tylko dobrze dobrany pilniczek, nożyczki i obcinarka, ale też kolejność czynności i dostosowanie ich do potrzeb naszych paznokci.

Zobacz także: Masz problem z łamliwymi paznokciami? Uratuje je tani produkt z lodówki!

Jak prawidłowo skracać paznokcie?

Niezależnie od tego, jakie mamy paznokcie - mocne i twarde, czy kruche i łamliwe - musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości narzędzia do ich skracania. Tępe nożyczki czy obcinarka, zamiast obcinać paznokieć, będą go miażdżyły i na dłuższą metę przyczyniały się do jego rozwarstwiania. Źle dobrany pilnik sprawi, że krawędź paznokcia będzie nierówna i będzie się on łatwiej zadzierał. Nie bez znaczenia jest też moment w naszym pielęgnacyjnym rytuale, który wybieramy na skracanie paznokci. Jak powinien więc wyglądać idealny domowy manicure i pedicure?

  • Jeśli masz miękką (elastyczną) płytkę, skracaj paznokcie przed kąpielą lub prysznicem. Za to twarde paznokcie (dotyczy to zwłaszcza tych u stóp) powinno się obcinać i piłować, kiedy już zmiękną po dłuższym kontakcie z wodą.
  • Jeśli masz kruche i rozwarstwiające się paznokcie, nie skracaj ich obcinarką i staraj się unikać nożyczek. Tego typu płytka wymaga spiłowania.
  • Im bardziej kruche masz paznokcie, tym staranniej powinnaś dobierać pilniczek. Metalowych radzimy unikać! Polecamy za to pilniki ceramiczne, a osobom z pękającym i rozwarstwiającymi się paznokciami - szklane lub papierowe (ale koniecznie o jak najwyższej ziarnistości). Jeżeli twoje paznokcie są w wyjątkowo złym stanie, możesz na sam koniec pociągnąć ich krawędź blokiem polerskim.
  • Znacznie ważniejszy od kierunku piłowania paznokci jest kształt, jaki im nadajemy. Jeśli chodzi o paznokcie u rąk - mamy pełną dowolność. Jednak paznokcie u stóp powinno się obcinać prosto, gdyż nadmierne zaokrąglenie ich krawędzi może doprowadzić do ich wrastania.

Zobacz także: Młoda Rosjanka nie obcinała paznokci od 4 lat! Dzięki szponom robi karierę...

My stosujemy się do tych zasad i nasze paznokcie odwdzięczają się nam za to pięknym wyglądam. A wy jak dbacie o swoje pazurki?

Prowadzenie samochodu w zbyt długich paznokciach może być niewygodne i momentami niebezpieczne. Zadbaj więc o ubezpieczenie auta. Zniżki znajdziesz na stronie Link4 kod promocyjny.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

12 lipca 2020, 14:59

Nasze propozycje