Poprzedni artykuł: Pielęgnacja skóry jesienią – sprawdź, jak robią to Wizażanki Następny artykuł: Tak się może skończyć powiększanie ust! Zastrzyki z wypełniaczami zami...

Popularny składnik kosmetyków może szkodzić twojej cerze. Sprawdź, jak prawidłowo go używać!

Ten popularny składnik kosmetyków doskonale nawilża skórę. Ale źle używany kwas hialuronowy może powodować przesuszenie cery.

To jeden z największych pielęgnacyjnych bohaterów ostatniego 18-lecia! Kwas hialuronowy znajdziemy w prawie każdym serum czy kremie do twarzy. I jego popularność to nie przypadek! Dzięki kwasowi hialuronowemu skóra jest dobrze nawilżona, bardziej gładka i sprężysta. Chyba, że źle go użyjemy! Bo nieprawidłowo stosowany kwas hialuronowy może powodować wysychanie cery. Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest to, co robimy przed i po nałożeniu go buzię.

Zobacz także: Przez ten błąd oleje do pielęgnacji ciała bardziej szkodą, niż pomagają twojej skórze!

Jak prawidłowo używać kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie - duże jego ilości znajdziemy w skórze właściwej, w mazi stawowej i w ciele szklistym oka. Źródłem kwasu hialuronowego stosowanego w kosmetyce są szczepy bakterii z rodzaju Streptococcus equi i jest on otrzymywany w efekcie fermentacji mikrobiologicznej. Kwas hialuronowy jest silnym humektantem, co oznacza, że ma właściwości higroskopijne - wiąże cząsteczki wody i zatrzymuje je w skórze. Ale żeby serum z kwasem hialuronowym dawało taki efekt, musi ono być aplikowane na lekko wilgotną skórę (na przykład spryskaną uprzednio hydrolatem lipowym lub różanym, albo tonikiem w mgiełce). Ponadto, zanim serum z kwasem hialuronowym całkowicie wchłonie się w skórę, powinniśmy nałożyć na nie krem nawilżający - najlepiej z ceramidami, które uszczelniają cement międzykomórkowy zapobiegający między innymi utracie wody przez skórę. Jeżeli nie nałożymy kwasu hialuronowego na wilgotną twarz i "nie zamkniemy" go w skórze, smarując ją kremem nawilżającym, spowoduje on jej przesuszenie. Jak? Zamiast zebrać wodę z otoczenia, "wyciągnie" on ją właśnie ze skóry. 

Zobacz także: Ten kwas leczy trądzik i nawilża skórę. Kiedy zobaczycie jak działa, będziecie chciały go mieć!

My nie wyobrażamy sobie naszej pielęgnacji bez kwasu hialuronowego (oczywiście, prawidłowo stosowanego). A wy go używacie?

Zdjęcia: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

2 kwietnia 2020, 21:37

Nasze propozycje