Poprzedni artykuł: Domowa depilacja – pasta cukrowa - DIY Następny artykuł: Złe wieści dla fanek sheet masks?

O czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę przed profesjonalnym zabiegiem przedłużania rzęs?

Pielęgnacja, , tagi: przedłużanie rzęs, Creative Lash Design
Wiele kobiet marzy o długich rzęsach, bo niestety natura nie wszystkich obdarzyła w tym względzie równie hojnie. Odkąd zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs zyskały na popularności, a przez to stały się bardziej dostępne, niemal każda z nas może sobie pozwolić na olśniewające, gęste rzęsy. Aby jednak zabieg spełnił nasze oczekiwania należy zwrócić uwagę na klika ważnych elementów.

Prawidłowe przeprowadzenie takiego profesjonalnego zabiegu zgęszczania i przedłużania rzęs wymaga wiedzy, doświadczenia i dużej precyzji, dlatego nie możemy przeprowadzić go we własnym zakresie i musi wykonać go specjalista. Aby uniknąć rozczarowań należy zwrócić uwagę na to czy osoba wykonująca zabieg ma odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie potwierdzone dyplomem, certyfikatem. Warto też przed zabiegiem zapytać o portfolio aby zobaczyć efekty wcześniejszej pracy, a także sprawdzić opinie na temat jakości wykonywanych przez salon usług.

Jest kilka metod wykonywania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs. Metoda 1:1 polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do pojedynczej rzęsy naturalnej, 2:1 dwóch rzęs do jednej naturalnej itd., natomiast metody objętościowe polegają na tworzeniu małych wachlarzy z cieniutkich rzęs i doklejaniu ich do pojedynczych rzęs naturalnych. Jest wiele rodzajów długości, grubości i podkręcenia sztucznych rzęs, dzięki temu możemy uzyskać dowolny efekt od bardzo naturalnego po tzw. efekt lalki. Jeżeli nie mamy pewności co do tego jaki efekt byłby dla nas najbardziej korzystny, powinniśmy zaufać doświadczeniu specjalisty.

„Odpowiednio wykwalifikowana stylistka powinna bez problemu ocenić kondycję naszych rzęs naturalnych i dobrać właściwą metodę przedłużania oraz rodzaj sztucznych rzęs, dokładnie tak aby efekt końcowy był właśnie tym wymarzonym i wydobywał atuty naszej urody. Jest to jeden z fundamentalnych etapów szkoleń w Akademii Stylizacji Rzęs w Pruszczu Gdańskim, a nauka stylizacji na wysokiej klasy produktach marki Creative Lash Design gwarantuje doskonałe rezultaty i bezcenny uśmiech na twarzach przyszłych klientek.” – twierdzi Natalia Szałko Brand Manager CLD.

Warto wiedzieć, że trwałość przedłużonych rzęs zależy od wielu czynników takich jak: właściwe przygotowanie rzęs naturalnych do zabiegu, odpowiednia jakość użytych rzęs i kleju, umiejętna, profesjonalna aplikacja oraz również to w jaki sposób dbamy o nowe rzęsy po zabiegu. Oprócz tego na trwałość aplikacji może mieć wpływ również klimat oraz nasze indywidualne uwarunkowania np. słabe rzęsy naturalne ze skłonnością do wypadania. Przed zabiegiem stylistka na pewno udzieli nam niezbędnych informacji na temat zabiegu oraz tego jak należy dbać o nasze nowe rzęsy po przedłużeniu, aby cieszyć się nimi jak najdłużej. Zabieg jest bezbolesny, a według niektórych opinii nawet relaksujący.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje