Poprzedni artykuł: Sygnały świadczące o tym, że masz wrażliwą skórę Następny artykuł: Wyszczuplanie "na gorąco" - jak działa body wrapping?

Przełom w odmładzaniu! Naukowcy stworzyli "drugą skórę"

Zachowanie wiecznie młodego wyglądu to obsesja wielu osób, ale nie ma co ukrywać, że wśród nich prym wiodą Amerykanie. Czyżby właśnie znaleźli na to sposób?

Czasu nie da się oszukać. Biegnie nieubłaganie, a najbardziej to odczuwa nasza skóra, która traci elastyczność i zaczynają pojawiać się na niej m.in. zmarszczki. Aby zatrzymać etap starzenia, często korzystamy z różnego rodzaju zabiegów upiększających, które odejmują nam lat. Okazuje się jednak, że być może nastąpił ogromny przełom w dziedzinie kosmetyki- produkt, dzięki któremu będziemy wyglądali na kilka lat mniej i to bez ingerencji chirurga. Co to takiego?

Naukowcy z trzech instytucji: Massachusetts Institute of Technology w Cambridge, Massachusetts General Hospital oraz firm Living Proof i Olivo Labs połączyli siły i stworzyli prawdziwy "cud", czyli materiał, który w zaledwie dobę jest w stanie widocznie odmłodzić skórę (polimer XPL).

Kluczem do sukcesu okazały się polimery. Najpierw wybrano ich 100. Kierowano się strukturą, która miała przypominać siloksany (krzemoorganiczne związki chemiczne). Kolejno wybrano z nich materiał najbardziej podobny pod względem wyglądu, elastyczności i siły do zdrowej skóry. Jego skład zawiera chemikalia, które Agencja ds. Żywności i Leków uważa za bezpieczne.

"Drugą skórę" przebadano na 170 pacjentach. Pierwszą turę stanowiły osoby borykające się z workami pod oczami. Wyniki były oszałamiające- zmiany znikały, a skóra była bardziej nawilżona i uelastyczniona! Podobnie zachowywała się skóra na przedramieniu- po wessaniu szybko powracała do pierwotnego stanu.

Jak się nakłada ten polimer?

Aplikacja przebiega w dwóch etapach. Na początku nakłada się specjalny płyn, a potem katalizator platynowy, dzięki któremu polimer tworzy silikonową warstwę, która utrzymuje się na ciele przez 24 godziny.

Polimer może być wykorzystany nie tylko w przywracaniu młodego wyglądu, ale także w leczeniu chorób skóry, ponieważ doskonale zapobiega utracie wody. Być może będzie możliwość wykorzystania go także do aplikacji leków dermatologicznych oraz do leczenia np. łuszczycy, czy atopowego zapalenia skóry. Ponadto "druga skóra" chroni też przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Badania nad tym wynalazkiem ciągle trwają, ale naukowcy mają nadzieję, że już pod koniec roku uda im się zakończyć prace i wystąpić z wnioskiem o akceptację produktu przez FDA.

Zobaczcie materiał o tym specjalnym polimerze: 

Zobacz także:  Jak wreszcie pozbyć się zaskórników na brodzie?

Źródło: news.mit.edu

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2019, 01:42

Zobacz także

Nasze propozycje