Poprzedni artykuł: Lirene proVita D – sekret promiennej skóry Następny artykuł: Projekt bikini

Skąd się bierze cellulit?

Pielęgnacja, , tagi: Soraya, cellulit, rozstępy, pielęgnacja, niedoskonałości skóry, sposób na cellulit
Cellulit to zmartwienie niejednej kobiety. Atakuje uda, brzuch, pośladki, a czasem nawet przedramiona. Dotyka zarówno szczupłe, jak i te krąglejsze. Co przyczynia się do jego powstawania?
cellulit

Niewłaściwa dieta i brak ruchu

Pofałdowana, nierówna skóra na udach czy brzuchu często jest wynikiem banalnej i jednocześnie skomplikowanej kwestii – nieprawidłowego odżywania. Fast foody, duża ilość tłuszczów zwierzęcych, wysokokaloryczne przekąski i zbyt mało warzyw oraz owoców mogą uwidocznić się na naszej skórze w postaci cellulitu.

Dodatkowym problemem jest bardzo powszechny wśród współczesnych kobiet siedzący tryb życia. Wiele z nas spędza codziennie dużą liczbę godzin przy biurku, ruszając się jedynie wtedy, gdy to konieczne. Tymczasem wysiłek poprawia krążenie krwi i zapobiega gromadzeniu się wody w tkankach. Jego brak przyczynia się do pogorszenia stanu skóry.

Nie jest powiedziane, że musimy z dnia na dzień drastycznie zmieniać dietę i zmuszać się do wyczerpujących ćwiczeń. Zamiast tego warto spróbować ograniczyć spożycie bezwartościowych pokarmów i zacząć ruszać się w miarę naszych możliwości, np. częściej spacerując. Nawet drobna, ale zdecydowana zmiana nawyków pozytywnie wpłynie na stan naszego organizmu i, w konsekwencji, skóry.

Zbyt obcisłe ubrania i szpilki

Chcąc dobrze wyglądać i podkreślać swoje atuty, chętnie nosimy modne rurki i dopasowane ubrania. Wiele z nas uwielbia też wysokie obcasy, które są niekwestionowanym atrybutem kobiecości i są w stanie wysmuklić każdą sylwetkę. Zachwycone efektem, zwykle nie zastanawiamy się nad ewentualnymi konsekwencjami.

Bardzo obcisłe ubrania utrudniają przepływ krwi oraz pogarszają krążenie limfy w tkankach. Codzienne chodzenie w ciasnych rurkach w efekcie nie wyjdzie nam na zdrowie. Podobnie rzecz ma się w przypadku szpilek, które – zbyt często noszone – mogą zaburzać krążenie w nogach i powodować obrzęki.

Dla dobra naszego i naszej skóry warto czasem zrezygnować z perfekcyjnego wyglądu na rzecz komfortu i wygody. Po powrocie do domu bezwzględnie zamieńmy dżinsy i wąską bluzkę na wygodne, luźne ubrania. Także szpilki warto czasem porzucić np. na rzecz równie kobiecych balerinek albo modnego obuwia sportowego.

Nieprawidłowa pielęgnacja

Kondycja naszej skóry w znacznej mierze uzależniona jest od stosowanej przez nas pielęgnacji oraz ochrony przed czyhającymi na nią zagrożeniami. Jednym z nich jest kontakt ze słońcem bez żadnej ochrony w postaci filtrów. Wystawiona na promienie słoneczne bezbronna skóra szybko staje się przesuszona i  słabiej ukrwiona, przez co łatwiej dochodzi do negatywnych zmian w tkance tłuszczowej.

Wrogiem pielęgnacji bywa też zapominalstwo i zwykłe lenistwo – często nie chce nam się nasmarować balsamem albo użyć kosmetyku z filtrem. Zdarza się, że zniechęcone brakiem szybko zauważalnych efektów – który bywa często spowodowany brakiem systematyczności - przedwcześnie porzucamy rytuały pielęgnacyjne.

Najważniejsze jest uświadomienie sobie, że regularne używanie odpowiednich kosmetyków może widocznie wpłynąć na poprawę stanu skóry. Na rynku dostępne są nowoczesne zaawansowane produkty, przeznaczone dla kobiet które chcą podjąć aktywną walkę z problemem nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz „pomarańczowej skórki”, takie jak np. serum do ciała Antycellulit i Wyszczuplanie Body Diet24 marki Soraya. Formuła tego kosmetyku została oparta na rewolucyjnej technologii  kosmetycznej liposukcji, by ograniczyć komórkom tłuszczowym kalorie i pobudzić je do spalania tłuszczu, 24 godziny na dobę, w każdej sytuacji niezależnie od tego co robisz – śpisz, pracujesz, ćwiczysz! .  Systematyczne stosowanie serum Body Diet24 z efektem chłodzenia pozwala na widoczną redukcję cellulitu i poprawę jędrności skóry już po 4 tygodniach kuracji.

soraya serum antycellulitowe

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje