Poprzedni artykuł: Skąd się bierze cellulit? Następny artykuł: Czwartek z Kasią: domowy płyn do płukania ust

Projekt bikini

Pielęgnacja, , tagi: Soraya, cellulit, rozstępy, depilacja bikini, pielęgnacja, niedoskonałości skóry
Gdy oknem robi się coraz cieplej, w sklepach zaczynają pojawiają się coraz lżejsze ubrania to znak, że pora powoli zacząć myśleć o wakacjach. A gdzie wakacje – tam jest lato, słońce i… plaża! Zobacz, jak zadbać o ciało, by za kilka miesięcy bez kompleksów wskoczyć w bikini!
kobieta na plaży

Postaw na ruch

Chłodne, ponure miesiące zwykle nie sprzyjają aktywności fizycznej - wiele z nas chętniej wybiera gorącą czekoladę przy kominku zamiast wizyty na siłowni. Nic dziwnego, że po zimie waga nierzadko pokazuje kilka kg więcej i nie jesteśmy w tak rewelacyjnej formie, jak parę miesięcy wcześniej. Nadejście wiosny to idealna pora, by powrócić do zwiększonej aktywności fizycznej.

Regularne ćwiczenia i ruch są nie tylko oczywistą drogą do poprawy kondycji, ale także sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Oprócz wygładzania skóry, dobrze jest też wzmocnić obecne pod nią mięśnie. Codzienne wykonywanie zestawu odpowiednio dobranych ćwiczeń pomoże ujędrnić uda i pośladki, widocznie poprawiając ich kształt i wygląd.

Osoby, które nie mają dość dużo czasu bądź motywacji do wykonywania ćwiczeń, mogą w zamian zdecydować się na inne formy aktywności, np. spacery. Dobrym pomysłem będą też wycieczki rowerowe, które doskonale wzmocnią nogi i poprawią ogólne samopoczucie. Możliwości jest bardzo dużo - najważniejsze, to wybrać opcję najodpowiedniejszą dla siebie.

Pomyśl o depilacji

Letnie sukienki, szorty i bikini wymagają gładkiej, zadbanej skóry, co wiąże się z koniecznością starannej depilacji. Mało estetyczny widok podrażnionej skóry i wrastających włosów potrafi popsuć humor każdej kobiecie. Aby tego uniknąć, warto już dziś zastanowić się nad odpowiednią dla siebie metodą depilacji.

Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz cech skóry. Niektóre kobiety są w stanie bez żadnych problemów korzystać ze zwykłej jednorazowej maszynki, inne wolą wosk lub pastę cukrową, albo decydują się na radykalne rozwiązanie w postaci depilacji laserowej. Niezależnie od wyboru, ważna jest systematyczność i odpowiednia pielęgnacja skóry przed i po zabiegu.

Bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie wydepilowanej skóry przy pomocy łagodzącego balsamu. Na rynku dostępne są też produkty spowalniające odrastanie włosów. Warto też pamiętać o regularnym wykonywaniu peelingu, który złuszczając naskórek, ułatwia wydostawanie się odrastających włosów na powierzchnię skóry, zapobiegając ich wrastaniu.

Walcz z cellulitem

Cellulit i brak jędrności psują humor niejednej kobiecie, zwłaszcza jeśli dotyczą dolnych partii ciała. Pomarańczowa skórka potrafi zniechęcić do założenia najpiękniejszego bikini. Warto zawczasu podjąć z nimi walkę, by dostrzec poprawę jeszcze przed nadejściem letnich miesięcy.

Oprócz zwiększenia ruchu i zwrócenia uwagi na dietę, istotną kwestią jest wybór odpowiedniego kosmetyku ujędrniającego. Warto postawić na produkt o wszechstronnym działaniu, taki jak np. Serum 3-funkcyjne ujędrnianie lifting antycellulit Soraya BodyDiet24.

Formuła serum Soraya BodyDiet24 zapewnia efekt masażu i doskonałe napięcie skóry ciała. Dzięki połączeniu technologii kosmetycznej liposukcji i wyjątkowych mikroperełek masujących, serum zapewnia wzmocniony efekt pielęgnacyjny i doskonałe działanie ujędrniające skórę ciała. Z takim wsparciem szybko zauważysz efekty i bez obaw wskoczysz w modne bikini!

soraya serum 3-funkcyjne

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje