Poprzedni artykuł: Wieczorna pielęgnacja, której nigdy nie powinnaś pomijać! Następny artykuł: Moc oczyszczania bez podrażniania

Przywitaj wiosnę z uśmiechem!

Pielęgnacja, , tagi: oczyszczanie skóry, emulsja micelarna, Emolium
Mimo, że wciąż jeszcze trwa kalendarzowa zima, warto zacząć myśleć o powoli zbliżającej się wiośnie. To dobry moment, by poświęcić sobie więcej uwagi i zadbać o swój wygląd i samopoczucie. Sprawdź kilka prostych wskazówek, dzięki którym powitasz wiosnę w dobrym humorze!

Wzbogać swoją dietę

Kondycja naszego organizmu ma bezpośredni związek z naszymi nawykami żywieniowymi. Monotonna, często tłusta i uboga w witaminy zimowa dieta przekłada się na gorszy stan skóry. Przedwiośnie jest idealnym momentem, by zacząć wprowadzać zmiany do naszego menu i powoli pożegnać zimowe przyzwyczajenia.

Postaw na pojawiające się już młode rośliny, kiełki i warzywa. Pietruszka, szpinak, rukola – to tylko niektóre z pozycji, które powinnaś na dobre wprowadzić do jadłospisu. Nie zapomnij też o płynach – codzienne picie odpowiednich ilości wody przełoży się na lepsze samopoczucie, a także lepszą kondycję Twojej skóry.

Zacznij się ruszać

Zimowa aura nie zachęca do aktywności fizycznej - wiele z nas wybiera raczej leniwy wieczór w domowym zaciszu, niż jakąkolwiek formę ruchu. Najwyższy czas, by zacząć zrywać z nawykami ostatnich miesięcy i stopniowo wykształcić sobie nowe, które będą korzystniejsze dla Twojego samopoczucia.

Na początek zacznij więcej chodzić pieszo - pogoda coraz częściej sprzyja relaksującym spacerom, na które możesz zabierać np. przyjaciółkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się nad zajęciami w klubie fitness, to teraz jest dobry moment - na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj: ruch powoduje wydzielanie endorfin, które poprawiają humor i dodają energii.

Zadbaj o skórę

Długie godziny spędzane w zamkniętych pomieszczeniach, uboższa dieta i niskie temperatury na zewnątrz – to tylko niektóre z powodów, dla których po okresie zimowym skóra przeważnie nie jest w najlepszej formie. Pierwszym krokiem na drodze do przywrócenia jej dobrej kondycji jest systematyczne oczyszczanie. Bardzo ważny jest odpowiedni kosmetyk, który skutecznie usunie zanieczyszczenia, jednocześnie nie podrażniając skóry.

Warto wybrać specjalistyczny produkt, taki jak Łagodna emulsja micelarna Emolium, która jest zalecana do codziennego oczyszczania suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i atopowej skóry twarzy. Dzięki łagodnej bazie myjącej z micelami skutecznie pochłania zanieczyszczenia, cząsteczki makijażu i sebum.

Systematycznie nawilżaj

Zimą skóra jest bardziej niż zwykle narażona na wysuszanie. Z jednej strony sezon grzewczy, z drugiej - niesprzyjająca aura na zewnątrz mogą przyczynić się do powstawania zaczerwienień i nieprzyjemnych podrażnień. Chcąc uniknąć tego typu dolegliwości, należy pamiętać o dogłębnym nawilżaniu.

Przede wszystkim wybierz odpowiedni dla swojego typu skóry kosmetyk, który będziesz regularnie stosować każdego dnia. Na noc warto nałożyć bogatszy krem, który dogłębnie odżywi cerę podczas snu. Dobrym pomysłem są też maseczki nawilżające, np. w formie płachty. Stosuj je przynajmniej dwa-trzy razy w tygodniu, a szybko zauważysz efekty.

materiał sponsorowany

PL.EMO.16.02.18

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Nasze propozycje