Poprzedni artykuł: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły urządzenie IPL Philips Lumea Prestige! Następny artykuł: Masz dość używania klasycznych wacików? Weź udział w konkursie i wygra...

Pielęgnacyjny must have: dlaczego warto pokochać pudry oczyszczające?

Nie żel, nie pianka, nie olejek - teraz oczyszczamy twarz... pudrem. Sprawdźcie, dlaczego warto!

Pudry oczyszczające to jeden z ostatnich pielęgnacyjnych hitów - kiedyś mało dostępne i niepopularne, dziś pojawiają się w ofercie coraz większej ilości marek. Jak działa złuszczanie za pomocą proszku i dlaczego warto je wypróbować?

Oczyszczanie twarzy pudrem

Większość z nas jest przyzwyczajona do oczyszczania twarzy żelem lub płynem micelarnym - swoje grono zwolenniczek mają też myjące olejki. Choć różnią się formułą i sposobem działania, wszystkie mają postać płynną - czy można więc zestawiać je w jednym szeregu z... proszkiem? Okazuje się, że jak najbardziej!

Pudry oczyszczająco-złuszczające w niczym nie ustępują swoim "tradycyjnym" kolegom pod względem usuwania zanieczyszczeń - w dodatku wiele z nich ma też działanie peelingujące. Sypka formuła umożliwia skomponowanie naturalnego, pozbawionego dodatkowych konserwantów składu i wykorzystanie takich "dobroci", jak odżywcze glinki, złuszczające drobinki czy wreszcie węgiel aktywny. Sposób użycia jest banalnie prosty - wystarczy nanieść puder na dłonie (lub od razu na skórę twarzy) i odrobinę zwilżyć wodą, by zaczął się delikatnie pienić. W zależności od tego, ile wody dodamy, możemy stopniować efekt peelingu - im więcej wilgoci, tym masaż będzie delikatniejszy.

To, co sprawia, że mamy ochotę na dłużej zaprzyjaźnić się z oczyszczającymi pudrami to także nieduże, poręczne opakowania, których zawartość nie ma szans np. zalać nam walizki podczas weekendowego wyjazdu. Ponieważ kosmetyki oczyszczające w formie pudru robią się coraz popularniejsze, wybór w sklepach rośnie - specjalnie dla was wybrałyśmy produkty, które zwróciły naszą uwagę.

Zajrzyjcie do galerii i sprawdźcie - być może traficie na nowego potencjalnego ulubieńca :)

Zobacz też: Zapobiega błyszczeniu i doskonale nawilża - poznajcie olej konopny

Polecamy też wysoko oceniane żele oczyszczające do twarzy z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 22:41

Zobacz także

Nasze propozycje