Poprzedni artykuł: Odżywia włosy, leczy blizny i zapobiega podrażnieniom - gwiazdy go uwi... Następny artykuł: Jak oczyścić skórę z zanieczyszczeń smogowych?

Beauty bar, w którym wyleczysz trądzik i zaskórniki - czeka nas rewolucja?

Chodzimy "na brwi" i "na paznokcie", więc czemu nie "na trądzik"?

Leczenie trądziku to dla wielu osób przysłowiowa droga przez mękę - kolejki do dermatologa, antybiotyki, eksperymentowanie z wciąż nowymi kosmetykami... A gdyby to wszystko było tak proste i przyjemne, jak popołudniowe wyjście na manicure?

Puistenbar, czyli nowe podejście do leczenia trądziku

To pierwsza tego typu inicjatywa na świecie - belgijski Puistenbar (inaczej Pimplebar - od ang. słowa "pryszcz") to miejsce, w którym można poddać się terapiom i zabiegom koncentrującym się na walce z trądzikiem i zaskórnikami. Idea przypomina koncepcję Brow Bar (których mamy coraz więcej w Polsce), z tą różnicą, że zamiast oprawą oczu, specjaliści zajmą się twoimi problemami skórnymi. Trzypiętrowy Puistenbar został założony w Antwerpii przez firmę YUN Probiotherapy, a jego nadrzędnym celem jest przywrócenie ludziom borykającym się z trądzikiem pewności siebie. 

Nie da się ukryć, że zmiany trądzikowe to problem, który dotyka znacznej części społeczeństwa - nie u każdego przebieg jest jednakowo intensywny, ale zapchane pory i szpetne pryszcze od czasu do czasu przytrafiają się po prostu wszystkim. Puistenbar jest miejscem, gdzie kompleksowo zadbamy o stan skóry i jednocześnie zrelaksujemy się w przyjaznej atmosferze. Pracownicy salonu korzystają z produktów opartych na "dobrych" bakteriach probiotycznych, które w przeciwieństwie do antybiotyków nie prowadzą do wyjałowienia skóry. Kierownik salonu zapewnia, że terapie stosowane w Puistenbar są proste i bezpieczne.

Przyznajemy otwarcie, że takie podejście do leczenia trądziku wydaje nam się bardzo atrakcyjne i nowoczesne. Czy w Polsce także będziemy miały okazję, by wyskoczyć z przyjaciółką do Pimplebaru? Zobaczymy, ale mamy nadzieję, że nastąpi to raczej prędzej niż później :)

Zobacz też: Wetrzyj to w brwi, a włoski będą rosły jak szalone!

zdjęcia: iStock

Polecamy wysoko oceniane kosmetyki przeciwtrądzikowe z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 09:02

Zobacz także

Nasze propozycje