Poprzedni artykuł: Twoje dłonie są szorstkie i przesuszone? Mamy na to sposób – skuteczny... Następny artykuł: Szukasz sposobu na rozjaśnienie i nawilżenie skóry? Pomoże ci... ketch...

Z powodu reakcji alergicznej wylądowała w szpitalu, a mogła nawet... stracić wzrok! Czego użyła ta dziewczyna?

Nie wykonujecie próby na reakcję alergiczną przed użyciem nowego kosmetyku? Przykład tej dziewczyny pokazuje, że skutki mogą być opłakane...

"Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją producenta" - wszystkie znamy tę frazę, ale ile z nas się do niej stosuje? No właśnie. Tymczasem okazuje się, że konsekwencje takiego niedbalstwa mogą być zatrważające - szczególnie, jeśli chodzi o stosowanie produktów przeznaczonych do farbowania. Przekonała się o tym 16-letnia Tylah Durie, której budząca grozę historia błyskawicznie obiegła media.

Zobacz też: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły nawilżające maski Moisture+ do twarzy z naturalnego włókna Garnier Skin Naturals!

Źródło zdjęć: facebook.com/ohmymedia.my

Dziewczyna postanowiła samodzielnie zafarbować sobie brwi i rzęsy za pomocą przeznaczonego do tego celu zestawu Eyelash & Brow Dye Kits marki 1000Hour. Pomimo zaleceń producenta, nie wykonała testu na ewentualną reakcję alergiczną, tylko od razu przystąpiła do koloryzacji. Nie wiedziała, że jest uczulona na składniki zawarte w kosmetyku...

Wskutek farbowania doszło do bardzo silnej reakcji organizmu - następnego dnia Tylah obudziła się z ogromnym obrzękiem oczu i okolic brwi. Jak wspomina, "prawie nic nie widziała" - okazało się, że jej gałki oczne uległy oparzeniu chemicznemu, powodując ogromny ból i pieczenie. Dziewczyna trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono skrajną reakcję alergiczną. 

Źródło zdjęć: facebook.com/ohmymedia.my

Lekarzom udało się opanować sytuację, ale ostrzegli Tylah, że z powodu niefortunnego farbowaniamogła nawet stracić wzrok. Dziewczyna będzie musiała pozostać w najbliższym czasie pod stałą opieką okulistyczną - nie wiadomo jeszcze, jakie będą długofalowe skutki tego wypadku.

Sama Tylah postanowiła podzielić się tą historią, by ustrzec inne kobiety przed popełnieniem podobnego błędu. Tak naprawdę nie trzeba tu wiele mówić - wystarczy spojrzeć na te przerażające zdjęcia, by uświadomić sobie, jak duże znaczenie ma wykonywanie testu na reakcję alergiczną przed użyciem kosmetyku. My z pewnością będziemy o tym pamiętać.

Czy zawsze czytacie instrukcje producenta i wykonujecie test na reakcję alergiczną?

Zobacz też: Zagęszczone rzęsy... bez doklejania czy przedłużania! Takiego sposobu jeszcze nie było

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 08:47

Zobacz także

Nasze propozycje