Poprzedni artykuł: Rekonstrukcja brwi i microblading Noble Brow Następny artykuł: Elastyczność skóry – od czego zależy i jak można ją zwiększyć?

Różowa Wstążka kontra rak piersi - wesprzyj akcję!

Październik jest miesiącem, w którym różowy kolor odgrywa szczególne znaczenie. Zachęcamy wszystkie kobiety do wsparcia akcji Różowa Wstążka, która od lat edukuje kobiety, wspiera badania nad rakiem piersi oraz dofinansowuje darmowe badania usg i mammograficzne. Oto produkty, których zysk ze sprzedaży dodatkowo wspiera różne fundacje oraz badania.

Co oznacza różowa wstążka?

Różowa Wstążka jest międzynarodowym symbolem walki z rakiem piersi. Rak piersi stanowi około 23% zachorowań z powodu nowotworów złośliwych u kobiet. Szacuje się, że rocznie raka piersi rozpoznaje się u 1 500 000 kobiet na całym świecie.* Co roku umiera blisko 5000 kobiet – głównie z powodu wykrycia choroby w zbyt zaawansowanym stadium.**

Raka nie da się pokonać w pojedynkę. Uda nam się jedynie wtedy, gdy połączymy nasze siły

Evelyn H. Lauder

Wspieraj akcję Różowa Wstążka!

Kupując kosmetyki oznaczone różową wstążką wspierasz badania nad rakiem piersi (wsparcie badań nad rakiem piersi u kobiet z mutacją w genie BRCA1 prowadzonych w Ośrodku Nowotworów Dziedzicznych przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie), dofinansowujesz badania usg piersi (akcji Gabinety z Różową Wstążką realizowanej wspólnie przez AVON i Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum) oraz działalność fundacji wspierających chore kobiety i ich bliskich m.in Rak'n'Roll oraz Fundacji na Rzecz Walki z Rakiem Piersi.

Samobadanie piersi - dlaczego jest tak ważne?

Przede wszystkim badaj się! Pamiętaj, że wcześnie wykryty rak jest uleczalny. Do tego w tak wczesnym stadium wcale nie trzeba usuwać piersi. Poświęć tylko kilka minut 1 raz w miesiącu – to może uratować ci życie! Sprawdź jak i kiedy prawidłowo zrobić samobadanie piersi!

* Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi oraz Populacyjny program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy finansowane przez ministra zdrowia w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.

** Centralny Rejestr Nowotworów przy Centrum Onkologii  w Warszawie, 2010r.

Badasz się regularnie? Kupujesz produkty z Różową Wstążką? Edukujesz bliskie ci osoby?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:32

Zobacz także

Nasze propozycje