Poprzedni artykuł: Pielęgnuje i peelinguje (i to jak!) - oto wegański hit redakcji za 21... Następny artykuł: Krem na bazie twojej... krwi. I działanie, i cena robią wrażenie

TOP 7 samoopalaczy, które zapewnią naturalną opaleniznę

Pielęgnacja, , tagi: samoopalacz do ciała
Już planujesz imprezy karnawałowe? A może szykujesz sią na studniówkę? Jeżeli Twoja skóra ma bardzo jasny kolor, a Ty marzysz o opaleniźnie, podpowiadamy, jakich samoopalaczy warto użyć, by uzyskać naturalny efekt.

Samooplaczami łatwo można zrobić sobie krzywdę. Jeżeli będziesz je nakłądać w nieumiejętny sposób i bez odpowiedniego przygotowania, pozostaną plamy i smugi. Najpierw wybierz odpowiednią konsystencję produktu. Samoopalacz możesz kupić w formie pianki, żelu, kremu lub też z atomizerem. Sprawdź również kolor tego kosmetyku. Dobierz taki, który nie będzie zbyt ciemny, bo uzyskasz dość karykaturalny efekt.

Zobacz także:Przed tymi osobami trzeba schować samoopalacze i zamknąć solaria...

Na dzień przed aplikacją wykonaj peeling całego ciała. Usuniesz w ten sposób martwy naskórek i zapewnisz sobie równomierne rozprowadzenie samoopalacza. Dzięki temu uzyskasz naturalny efekt oraz unikniesz nieestetycznych smug. Kosmetyk będzie się lepiej wchłaniał. Skóra powinna być też dobrze nawilżona i miękka w dotyku. Nie zapominaj zatem o depilacji i bogatych w składniki odżywcze balsamach czy masłach do ciała.

Podczas aplikacji stosuj zasadę smarowania od dołu do góry. Wykonuj energiczne i koliste ruchy. Nie nabieraj zbyt dużo samoopalacza na raz. Nie pomijaj żadnej partii ciała, bo inaczej powstanie charakterystyczny efekt odcięcia. Na skórze pojawi się wyraźna granica między skórą pokrytą samoopalaczem, a tą bez kosmetyku. Łokcie oraz kolana, jako że są dość problematycznymi miejscami, zostaw na koniec. Pokryj je naprawdę cienką warstwą samoopalacza.

Efekt wzmocnisz, jeżeli będziesz powtarzać zabieg co kilka dni. A w naszej galerii znajdziesz najlepiej oceniane samoopalacze. To one nadadzą Twojej skórze pięknego koloru opalenizny.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 07:54

Zobacz także

Nasze propozycje