Poprzedni artykuł: Bezbolesne powiększanie ust naprawdę istnieje! Sprawdźcie, jak to możl... Następny artykuł: Leczy trądzik, regeneruje i głęboko odżywia - czy TEN składnik wkrótce...

Żółte plamy pod pachami? To wcale nie pot! Przyczyną jest...

Nieestetyczne zażółcenia pod pachami kojarzą nam się z potem, ale przyczyna tego stanu rzeczy jest inna...

Temperatura za oknem rośnie, a wraz z nią w sposób naturalny zwiększa się ryzyko wzmożonej potliwości. Nasze ubrania wkrótce staną w obliczu zagrożenia nieładnymi, żółtymi plamami - jednak to wcale nie pot jest tutaj głównym winowajcą! Skąd więc biorą się żółte ślady pod pachami i czy można im zapobiec?

Żółte plamy pod pachami - przyczyny

Przyjęło się, że charakterystyczne plamy w strategicznych miejscach (tak doskonale widoczne na białych ubraniach) uważa się za przejaw zaniedbania i niechybną oznaką noszenia tej samej, przepoconej koszulki przez kilka dni z rzędu. Zgoda - zawarte w ludzkim pocie sole fizjologiczne w pewien sposób przyczyniają się do nieładnych śladów, ale prawdziwą odpowiedzialność ponoszą... antyperspiranty i proszki do prania.

Polecamy: Pobierz Trendbook Wizaz.pl – pierwszy taki w Polsce!

Zawarte w nich składniki redukujące wilgotność (zwłaszcza sole aluminium) wchodzą w reakcję z pozostałymi na włóknach ubrania środkami do prania. Chemiczna mieszanka może łatwo zabarwić materiał - już po jednym założeniu. Obojętnie, czy pocimy się bardzo czy tylko trochę.

Jak zapobiec powstawaniu plam?

Bądźmy szczerzy: całkowite wyeliminowanie raz na zawsze tego problemu może być trudne. Wiąże się to z faktem, że stosowanie antyperspirantów często jest po prostu koniecznością (nie wspominając o regularnym praniu ubrań). Jesteśmy jednak w stanie ograniczyć prawdopodobieństwo powstawania zażółceń - kluczem jest wybór odpowiednich produktów.

Warto wypróbować łagodniejsze środki do prania odzieży - na rynku jest szeroki wybór preparatów np. dla alergików. To samo dotyczy antyperspirantów, które są coraz nowocześniejsze - warto przy najbliższej okazji rozejrzeć się w drogerii. Osoby, które nie mają problemu z nadmierną potliwością mogą też sięgnąć po naturalne dezodoranty lub wykonać sobie taki samodzielnie.

Polecamy antyperspiranty i dezodoranty, które naszym zdaniem warto wypróbować:

Od lewej: Dove, Invisible Dry, 14 zł (zobacz opinie w KWC); NIVEA, Invisible Fresh Black & White, 9,99 zł (dodaj opinie do KWC); Rexona, Invisible Black & White, 10 zł (zobacz opinie w KWC); Garnier, Mineral Deodorant, Invisible 48 Non Stop Spray, 11 zł (zobacz opinie w KWC).

Macie problem z żółtymi plamami na ubraniach? Jak sobie z nim radzicie?

Zobacz też: Twoje łokcie są ciemne i przesuszone? Czas o nie zadbać - mamy sprawdzone sposoby!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2019, 13:47

Zobacz także

Nasze propozycje