Poprzedni artykuł: Te naturalne, wegańskie kosmetyki to najnowszy hit w pielęgnacji ciała... Następny artykuł: Maseczki z Biedronki za 1,39 zł. Jedna z nich jest hitem

Sól morska do włosów – właściwości i zastosowanie

Pielęgnacja,
,
, tagi: stylizacja włosów, pielęgnacja włosów, produkty do włosów
Sól morska to bardzo popularny kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji i stylizacji włosów. Jaki efekt daje sól morska na włosy i w jaki sposób jej używać?

Dzięki soli morskiej możemy uzyskać efekt naturalnych fal i podkreślić skręt naszych włosów. Ma ona również właściwości pielęgnacyjne, lecz w nadmiarze może przesuszyć i zniszczyć nasze kosmetyki. Trzeba więc należy stosować ten kosmetyk z rozwagą i umiarem. Sprawdźcie, w jaki sposób używać soli morskiej do włosów krok po kroku. 

sól morska do włosów

Właściwości soli morskiej 

Sól morska pozyskiwana jest z Morza Martwego, które jest jednym z najbardziej zasolonych zbiorników wodnych na świecie. Zawiera w sobie:

  • magnez,
  • wapń,
  • sód,
  • chlorki,
  • potas,
  • bromki. 

Dzięki zawartości tych składników, sól morska ma właściwości pielęgnujące włosy. Trzeba jednak pamiętać, że sól w dużej ilości wysusza włosy, dlatego nie należy stosować jej zbyt wiele. Sól morska podkręca naturalny skręt oraz delikatnie faluje włosy, dając efekt plażowych fal. Można ją również stosować na skalp. Pomoże nam zwalczy takie problemy związane ze skórą głowy, jak zbytnie przetłuszczenie się skóry głowy czy łupież.

Zobacz także:Sól do kąpieli - dlaczego warto jej używać? Sól do kąpieli DIY

Zastosowanie soli morskiej na włosy

Sól morska do stylizacji włosów

Sól morską najczęściej stosuje się w stylizacji włosów. Ma ona dać nam efekt naturalnych fal, lekkich loków. Ten kosmetyk podkręci nawet naturalnie proste włosy oraz podkreśli naturalny skręt. Zacznijcie od naniesienia soli na całą długość wilgotnych włosów, spryskując je kosmetykiem. Następnie ugniatajcie ją palcami od dołu do góry, lekko je targając. Następnie suszymy włosy za pomocą suszarki i w tym samym czasie ugniatamy. Po wysuszeniu uzyskamy efekt naturalnych fal, dokładnie taki jak po pływaniu w morzy i wysuszeniu ich na słońcu.

Sól morska do pielęgnacji włosów

W drogeriach możemy znaleźć również wiele kosmetyków do włosów z solą morską. Stosowana jest jako dodatek do masek, płukanek czy szamponów o działaniu wzmacniającym i przeciwłupieżowym.

Sól morska ma tendencję do mocnego przesuszania włosów. Po długim stosowaniu mogą się one plątać i być bardzo matowe bez połysku. Nie powinno się stosować jej za często, najlepiej nie częściej niż kilka razy w miesiącu. Włosy, które narażone są na dużą ilość soli morskiej powinny być silnie nawilżane, na przykład poprzez olejowanie włosów.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

2 kwietnia 2020, 00:39

Nasze propozycje