Poprzedni artykuł: Sprawdź, jakiego peelingu używać i jak często po niego sięgać Następny artykuł: Tak tanich kosmetyków w Lidlu jeszcze nie było! Świetne produkty kupic...

Sprawdź, czy nie masz Netflix Face! Ulubiona rozrywka może spowodować, że stan twojej cery się pogorszy

Oglądanie filmów na telewizorze czy tablecie między innymi przyspiesza starzenie się skóry. Podpowiemy ci, jak uchronić się przed tak zwaną Netflix Face!

O tym, że środowisko, w którym żyjemy ma olbrzymi wpływ na stan naszej cery, wiemy od dawna. Próbujemy bronić się przed niszczycielskim działaniem promieni UV czy smogu. Ale cały czas zapominamy o niebieskim świetle! A ono towarzyszy nam co najmniej przez kilka godzin dziennie. I nie chodzi tylko o czas, który spędzamy wpatrzeni w ekran komputera czy smartfona. Także wieczorny relaks przed telewizorem czy tabletem szkodzi naszej skórze. I to tak bardzo, że poczynione przez niego zniszczenia zyskały własną nazwę - Netflix Face, czyli Netflixowa Twarz.

Zobacz także: Te pięć rzeczy przyśpiesza starzenie skóry. Koniecznie z nich zrezygnuj!

Czym jest Netflix Face?

W zagranicznych mediach uszkodzenia skóry spowodowane przez niebieskie światło coraz częściej nazywa się używając nazwy popularnego serwisu internetowego oferującego swoim abonentom dostęp do filmów i seriali. Dlaczego? Bo godziny, które spędzamy przed telewizorem czy tabletem oglądając "Trzynaście powodów" czy "Czarne lustro" też się liczą i zostawiają "ślady" na naszych twarzach.

Niebieskie światło (High Energy Visible Light, HEV light) jest jednym z pasm światła widzialnego, a jego źródłem jest zarówno słońce, jak i ekrany urządzeń elektronicznych (monitory LED i LCD, komputery, tablety, smartfony). Efektem regularnego i długotrwałego oddziaływania HEV są zaburzenia snu, pogorszenie się wzroku oraz stanu cery. Światło niebieskie przyczynia się do powstawania na skórze przebarwień oraz powoduje powstawanie wolnych rodników. A te ostatnie przyspieszają starzenie się skóry, czyniąc ją mniej jędrną i bardziej podatną na powstawanie zmarszczek.

Jak chronić się przed działaniem niebieskiego światła?

Nie martwcie się, nie poradzimy wam rezygnacji z ulubionego serialu;-) Raczej zasugerujemy, żebyście przed telewizorem czy tabletem zasiadały z twarzą nasmarowaną odpowiednim kosmetykiem. Coraz więcej marek oferuje produkty zabezpieczające przed działaniem światła niebieskiego (np. Arkana, Nimue). Ale przed jego szkodliwym wpływem zabezpieczą was także stosowane na co dzień kosmetyki bogate w antyoksydanty (np. serum z witaminą C).

Zobacz także: Zatrzymaj proces starzenia - poznaj najlepszych kilerów zmarszczek!

My już nie rozstajemy się z kosmetykami bogatymi w antyoksydanty. A wy zabezpieczacie się jakoś przed działaniem światła niebieskiego?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 14:54

Zobacz także

Nasze propozycje