Poprzedni artykuł: Poznaj kwiatowo-owocową wodę perfumowaną NOU Rose Patchouli! Następny artykuł: Walczysz z bliznami po trądziku? Wypróbuj ten prosty sposób - efekt je...

Twoje usta ciągle są suche i popękane? Nie uwierzysz, co może im szkodzić! Używasz tego codziennie...

Czy wiesz, co może wysuszać Twoje usta? Przyczyna może być zaskakująco prosta...

Pijesz dużo wody, regularnie robisz peelingi i używasz wysokiej jakości balsamów oraz pomadek a mimo to twoje usta wciąż są spierzchnięte. To może być frustrujące uczucie - wysuszone wargi to problem nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny. Permanentnie podrażniona skóra boli i z czasem zaczyna pękać. Tymczasem przyczyny tego stanu rzeczy warto poszukać w swojej... łazience.

Używasz jej kilka razy dziennie i pewnie nie przyszłoby ci do głowy, że może szkodzić twoim ustom - tak, mowa o paście do mycia zębów. Mimo, że niektórzy kojarzą ją jako domowy sposób na niedoskonałości, to w gruncie rzeczy za jej sprawą może dochodzić do wielu problemów skórnych. Spierzchnięte usta są jednym z nich - właściwie dlaczego?

Nietrudno się domyślić, że chodzi o skład - obecne w większości drogeryjnych past siarczany (przede wszystkim SLS) mogą działać drażniąco na skórę ust, prowadząc do jej wysuszania. Kolejnym winowajcą jest mentol, który odpowiada za uczucie przyjemnego chłodu podczas szczotkowania - ten składnik uwrażliwia usta i ma szkodliwy wpływ na ich kondycję. Mentolu należy unikać także w pomadkach do ust - przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Jeśli stosowana na co dzień pasta do zębów zawiera wyżej wymienione składniki a dodatkowo nakładamy na usta tanie balsamy zawierające sztuczne aromaty i barwniki, koło się zamyka. Z tego powodu każda z nas, która męczy się z przewlekłym wysuszeniem ust powinna przyjrzeć się, czym myje zęby. Gdy już ustalimy, że nasza pasta może być sprawczynią problemu, należy po prostu ją wymienić. Obecnie na rynku jest dostępny szereg naturalnych produktów, które nie ustępują skutecznością tym popularnym a są łagodniejsze dla naszych... ust

Czy dotyczy was problem spierzchniętych ust? Jak sobie z nim radzicie?

Zobacz też: Gwiazdy pokochały ten sposób na pełne, gładkie usta. Możecie osiągnąć ten efekt już od 6 zł!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lipca 2019, 05:16

Nasze propozycje