Poprzedni artykuł: Idealny makijaż zapewni ci... szczoteczka do mycia twarzy. Dzięki niej... Następny artykuł: Wiemy, jak Małgorzata Socha walczy z dodatkowymi kilogramami po trzeci...

Przełom w leczeniu trądziku? Efekty są niesamowite, ale uważaj na skutki uboczne

W Stanach Zjednoczonych wyjątkowo uciążliwy trądzik leczony jest lekiem przeznaczonym dla osób cierpiących na nadciśnienie. Stosowanie Spironolaktonu zapewnia niesamowite efekty!

Trądzik, zwłaszcza ten, na który cierpią osoby dorosłe, potrafi skutecznie utrudnić życie. Wciąż pojawiają się nowe, mniej lub bardziej skomplikowane sposoby radzenia sobie z tym problemem. Próbując pozbyć się szpecących twarz krostek sięgamy nowoczesne gadżety i domowe maseczki, szukamy pomocy u kosmetologów, endokrynologów i dermatologów. Każda nowa skuteczna metoda leczenia trądziku wzbudza olbrzymie zainteresowanie. W ostatnich miesiącach takim ekscytującym wszystkich sposobem na rozwiązanie problemów z cerą jest popularny w USA i przeznaczony dla osób z nadciśnieniem lek Spironolactone.

Zobacz także: To lekarstwo wyleczy najgorszy trądzik. Sprawdź, dlaczego warto o nie zapytać lekarza!

Lek na nadciśnienie pomaga zwalczyć trądzik

Spironolactone to silny lek o działaniu moczopędnym. Powoduje on zwiększone wydalanie sodu i wody (i na tym polega jego działanie  przeciwnadciśnieniowe), przy równoczesnym zatrzymaniu w organizmie potasu i magnezu. Substancja czynna tego leku - spironolakton - wykazuje także działanie antyandrogenowe  U kobiet zbyt duża ilość androgenów (hormonów płciowych) skutkuje między innymi zaburzeniami miesiączkowania, nadmiernym owłosieniem oraz trądzikiem.

Hamując syntezę androgenów, Spironolactone powoduje ustanie problemów z cerą. W Polsce Spironolactone nie jest dostępny, ale z receptą możemy kupić inne leki ze spironolaktonem (np. Spironol). Zanim jednak poprosisz swojego lekarza o przepisanie recepty na któryś z leków ze spironolaktonem, powinnaś poznać ich możliwe skutki uboczne. Są to miedzy innymi zmęczenie, zaburzenia rytmu serca, nudności, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, niewydolność nerek, kurcze mięśni nóg, zaburzenia libido i zaburzenia miesiączkowania. Podawany w dużych dawkach i przed dłuższy czas, spironolakton powodował również u szczurów powstawanie nowotworów.

Zobacz także: Nowy hit na trądzik! Bakuchiol zagrozi retinolowi. Znacie już ten składnik?

Chcesz zobaczyć, jak bardzo skuteczny jest Spironolactone w leczeniu trądziku? Zajrzyj do naszej galerii!

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 kwietnia 2019, 00:18

Zobacz także

Nasze propozycje