Poprzedni artykuł: Wrastające paznokcie stóp to poważny problem. Sprawdź, jak go uniknąć! Następny artykuł: Ta marka ma wszystko, czego potrzebujesz do opalania. Nawet... 'kefir'...

Nowe buty obcierają? Znamy tani sposób na pozbycie się tego problemu

Pielęgnacja, , tagi: obcierające buty
Jeśli chcesz uchornić stopy przed pęcherzami i otarciami, powinnaś przetestować ten prosty trik.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz nowych butów ani chować na dno szafy, ani zwracać, ani też przekazywać dalej przyjaciółce czy sprzedawać. Ten tani, w zasadzie domowy sposób, pomoże ci się uporać z problemem obcierających stopy butów raz na zawsze. Ile kosztuje? W zasadzie tyle co nic - jesteśmy przekonane, że rozwiązanie problemu już masz w domu :).

Co zrobić, żeby buty nie obcierały?

Latem buty szczególnie potrafią się nam dać we znaki. Jest gorąco, więc stopy puchną, paski sandałków zaczynają wrzynać się w skórę, a przy palcach tworzą się bąble. Podobnie zresztą dzieje się, kiedy nosisz za małe lub za duże buty. Dlatego od razu uprzedzamy, że nasz sposób wcale nie ma ułatwić ci noszenia po prostu niewygodnych butów. Celem jest zapobieganie pewnym niedogodnościom związanym wysokimi temperaturami.

Cóż to za tajemniczy sposób? Chodzi o antyperspirant w kulce. Wystarczy posmarować najbardziej narażone na obtarcia miejsca, aby uniknąć kolejnego rozczarowania. Pamiętaj, aby wsmarować ewentualny nadmiar produktu w skórę, bo inaczej może zostawić plamę, jeżeli buty są wykonane z materiału.

Zobacz także: Ten kosmetyk za 12 zł chce mieć w łazience każda kobieta

Oczywiście, aby buty nas nie obcierały, należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, jakie obuwie kupujemy. Para wykonana ze sztucznego materiału najpewniej zrobi stopom krzywdę, a przy okazji sprawi, że zaczną brzydko pachnieć. Brak cyrkulacji powietrza może przyczynić się również do nadmiernej potliwości stóp. Ważne jest również to, jak sam but jest zrobiony.

Zobacz także:  Te popularne buty sportowe nosi Meghan Markle. Masz je już w swojej szafie?

Buty muszą dobrze trzymać stopę, bo dzięki temu nie będzie przesuwała się po całej podeszwie. Wszelkiego rodzaju otarcia czy też pęcherze wypełnione osoczem tworzą się wtedy, kiedy ciągle obcieramy częścią stopy o materiał. Dobrze wyprofilowane obuwie to w zasadzie podstawa. Dlatego nie bój się wydać na nie więcej, niż zamierzałaś i kup parę porządnej jakości.

Poniżej natomiast przedstawiamy antyperspiranty do zadań specjalnych. Poradzą sobie nie tylko z potem, ale również z obcierającymi stopy butami.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 stycznia 2019, 01:36

Zobacz także

Nasze propozycje