Poprzedni artykuł: Demakijaż kojarzy ci się ze szczypaniem i bólem oczu? Pokochasz te chu... Następny artykuł: Ten krem jest lepszy niż... Photoshop! Dlaczego?

Ten prosty trick sprawi, że twoja skóra będzie przepięknie rozświetlona - bez grama makijażu!

Z zazdrością patrzysz na świetlistą skórę Koreanek? Wiemy, jak osiągnąć taki efekt i to bez uciekania się do makijażu :)

Podstawą pięknego wyglądu skóry nie jest makijaż, lecz pielęgnacja - wszystkie o tym wiemy, ale w praktyce różnie to bywa. Tę zasadę perfekcyjnie wcielają w życie Koreanki, które dla świetlistej, promiennej i lekko wilgotnej skóry mają specjalne określenie - "chok chok". Jednak aby cieszyć się podobnym efektem, wcale nie musimy sięgać po zagraniczne produkty - zamiast tego możemy uciec się do prostego tricku, nazywanego "seven-skin method".

Zobacz też: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły nawilżające maski Moisture+ do twarzy z naturalnego włókna Garnier Skin Naturals!

Jak to działa? Istota tej metody tkwi w warstwowej aplikacji toniku, który standardowo stosujemy po oczyszczeniu skóry twarzy. Zazwyczaj ograniczamy się do jednorazowego przemycia buzi produktem, co wiąże się z tym, że nierzadko odparowuje on z jej powierzchni, zanim skóra zdąży wchłonąć optymalną ilość składników aktywnych. Zwolenniczki "seven-skin method" nakładają więc od trzech do siedmiu warstw toniku - jedna po drugiej. W ten sposób "zmuszają" skórę do "wypicia" solidnej dawki produktu.

Dlaczego akurat tonik? Ten często niedoceniany produkt ma kluczowe znaczenie dla całego procesu pielęgnacji - za jego sprawą skóra jest odpowiednio przygotowana, by absorbować składniki zawarte w esencjach i kremach. Charlotte Cho, autorka "Sekretów urody Koreanek", dla zobrazowania tego procesu porównuje w swojej książce skórę do gąbki, która nie będzie w stanie niczego wchłonąć, jeśli nie zostanie wcześniej nasączona wodą (czytaj: tonikiem).

Polecamy wypróbowanie tej metody wszystkim osobom, które chciałyby uzyskać efekt naturalnie rozświetlonej (a więc maksymalnie wypielęgnowanej) skóry - pamiętajcie tylko, by do "seven-skin method" wykorzystywać odżywcze toniki, które nie mają w składzie zbyt wiele (a najlepiej wcale) alkoholu. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje produktów :)

Od lewej: Karin Herzog, Orzeźwiająco-oczyszczający tonik do twarzy, 169 zł (dodaj opinię do KWC); COSRX, Tonik do twarzy z naturalnym kwasem BHA i ekstraktem z propolisu, 80 zł; Sephora, Pobudzający tonik z ekstraktem z żeń-szenia, 55 zł (zobacz opinie w KWC); It's Skin, Nawilżający tonik z małocząsteczkowym kwasem hialuronowym, 59 zł; Ziaja, jagody acai, tonik z kwasem hialuronowym, 9 zł (zobacz opinie w KWC).

Wypróbujecie ten sposób? A może znacie inne, pielęgnacyjne tricki na rozświetloną skórę?

Zobacz też: Co się stało z twarzą Drew Barrymore? To nie makijaż ani charakteryzacja, tylko...

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 18:50

Zobacz także

Nasze propozycje