Poprzedni artykuł: Wygraj peeling do ciała od marki Indigo. Wszystkie zapachy są nieziems... Następny artykuł: Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się rozstępów! Efekty są widoczne od...

Dzięki tym patentom unikniesz krostek i podrażnień po goleniu nóg

Krostki, które pojawiają się na nogach po ogoleniu ich tradycyjną maszynką przestaną się pojawiać jeśli zaopatrzysz się w odpowiednie kosmetyki, polubisz zimną wodę i będziesz wycierać się ręcznikiem w odpowiedni sposób...

Krostki i podrażnienia to wysoka cena, którą niejedna kobieta musi zapłacić za swoją chęć posiadania jedwabiście gładkiej skóry. Ale nawet nieprzyjemne konsekwencje tradycyjnej depilacji z użyciem maszynki do golenia nie zniechęcą nas do usuwania włosków w ten właśnie sposób. Tym bardziej, że epilacja woskiem czy automatycznym depilatorem jest nie tylko bolesna, ale często też kończy się wrastaniem włosków. Dlatego postanowiłyśmy zebrać patenty, które pozwolą nam uniknąć krostek i podrażnionej goleniem skóry.

Fot.: Pinterest

Jak uniknąć krostek i podrażnień po goleniu nóg?

Idealnie gładką skórę na nogach zagwarantuje ci przede wszystkim dobrej jakości maszynka do golenia, o którą będziesz odpowiednio dbała. Powinnaś też regularnie nawilżać i złuszczać skórę, a konieczny w trakcie depilacji poślizg powinno ci zapewniać nie mydło, ale kosmetyk do golenia (pianka lub żel). Wybierz taki, który zawiera łagodzące podrażnienia i nawilżające składniki (glicerynę, aloes). Ponadto dobrze, żebyś po goleniu:

  • opłukała nogi chłodną wodą, która spowoduje obkurczenie porów skóry i zmniejszy ryzyko ich zablokowania,
  • delikatnie osuszyła ogoloną skórę ręcznikiem (energiczne pocieranie prowadzi do podrażnień) oraz
  • wmasowała w skórę nawilżający kosmetyk z łagodzącymi podrażnienia ekstraktem z aloesu lub alantoiną oraz lipidami (masłem shea, lanoliną), które zapobiegają utracie wody.

A jeśli na twoich nogach po goleniu wciąż pojawiają się krostki (zwłaszcza ropne wypryski), zacznij przy każdym użyciu dodawać do swojego balsamu nawilżającego kilka kropel olejku z drzewa herbacianego lub olejku z werbeny, które działają dezynfekująco, ściągająco, antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Zobacz także: Sprawdź, co to jest "razor burn" i jak temu zapobiegać?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 kwietnia 2019, 16:56

Zobacz także

Nasze propozycje