Poprzedni artykuł: Peeling z zieloną herbatą podbija serca internautek! Oczyszcza, wygład... Następny artykuł: TEST redakcji: zielona rewitalizacja - czy warto wypróbować maseczkę t...

Jak usunąć plamy po samoopalaczu? Ten sposób za grosze świetnie sobie z tym poradzi

Pielęgnacja, , tagi: samoopalacz
Na mocne plamy i zacieki po samoopalaczu czasami nawet dobrze ścierający peeling nie pomoże... Ale tę sztuczkę z proszkiem do pieczenia powinna poznać każda z nas!

Zamiast z ogromną zaciętością maltretować skórę próbując wręcz zedrzeć zacieki z samoopalacza, lepiej wypróbuj coś łagodniejszego i daj jej odetchnąć. Już wielokrotnie przekonałyśmy się o tym, że domowe sposoby bywają czasami najbardziej skuteczne. Tym razem prezentujemy wam trik z proszkiem do pieczenia, który zwłaszcza o tej porze prawdopodobnie okaże się nieoceniony.

Usuwanie samoopalacza proszkiem do pieczenia

Zacznij od wysypania proszku do pieczenia na talerzyk i zwilżenia wodą ścierki. Teraz pocieraj miejsce, w którym pojawiły się plamy po samoopalaczu i obserwuj jak znikają. Możesz to również zrobić w inny sposób. 

Źródło: Pinterest

Wymieszaj proszek do pieczenia z wodą w takich proporcjach, aby powstała gęsta pasta. Przygotuj to najlepiej w mieseczce, bo będziesz potrzebowała jeszcze ściereczki. Zanurz jej róg w paście i zacznij pocierać miejsce pokryte plamami. Rób to do momentu, w którym zauważysz, że nieestetyczne smugi będą powoli blednąć. Kiedy przemyjesz skórę wodą, problem powinien zniknąć. 

Bardzo skutecznym sposobem, choć zupełnie niezwiązanym z proszkiem do pieczenia, jest wykorzystanie soku z cytryny. Wystarczy zmoczyć nim wacik kosmetyczny, a następnie pocierać nim o plamy i zacieki. Ten owoc ma właściwości rozjaśniające, ale działa tylko na niewielkie problemy po stosowaniu samoopalacza.

Pomarańczowe dłonie od samoopalacza

Jednym z częściej pojawiających się problemów po użyciu samoopalacza, jest też pomarańczowa skóra na wewnętrznej stronie dłoni. Zapominamy ich umyć lub robimy to niedokładnie, nie zakładamy też rękawiczek, a o nieestetyczny efekt w tym przypadku wcale nietrudno.

Źródło: Pinterest

Jeśli tobie również przytrafiła się taka wpadka i chcesz szybko pozbyć się odcienia mandarynki na dłoniach, zmieszaj ze sobą sok z cytryny oraz sodę oczyszczoną. Dobierz takie proporcje, aby powstał peeling. Wystarczy, że taką pastę będziesz wcierać w ręce, jakbyś myła je normalnie mydłem, a następnie spłucz. Brzydki kolor powinien spłynąć razem z wodą i peelingiem.

Zdarzyło ci się kiedyś narobić sobie plam samoopalaczem na skórze? Może masz na to jeszcze inne sprawdzone sposoby? Podziel się z nami najbardziej sprawdzoną metodą! :)

Zdjęcie główne: Pinterest

Wolisz słońce od samoopalacza? Nie zapomnij o kremach z filtrem:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 22:22

Zobacz także

Nasze propozycje