Poprzedni artykuł: Nie rób tego swojej skórze! Następny artykuł: Kosmetyczny niezbędnik – co warto nosić w torebce?

Jak wykonać szybki i skuteczny demakijaż?

Pielęgnacja, , tagi: demakijaż, Garnier, płyn micelarny, olejek do demakijażu
Codzienne oczyszczanie cery to żelazna zasada pielęgnacji każdej skóry. Jednak po całym dniu pracy często jesteśmy zmęczone i niechętnie przystępujemy do tego zabiegu. Co zrobić, by przebiegał szybko i sprawnie, dając jednocześnie dobre efekty?
kobieta robi demakijaż

Zmień organizację

Czy często zdarza Ci się wzdychać pod koniec dnia, że chciałabyś już iść spać, a musisz jeszcze zmywać makijaż? Być może powinnaś nieco zmienić swój pielęgnacyjny rozkład jazdy. Jeżeli demakijaż przed snem jest zbyt uciążliwy, po prostu zacznij wykonywać go wcześniej.

W dni, w które wracasz późno do domu i wiesz, że nie będziesz musiała już nigdzie wychodzić, zmywaj makijaż bezpośrednio po wejściu do mieszkania – tak samo, jak myjesz od razu ręce. Gdy już wyrobisz w sobie ten prosty nawyk, na sam wieczór zostaną Ci przyjemniejsze rzeczy, np. gorąca kąpiel.

Sięgnij po wielofunkcyjny produkt dopasowany do potrzeb Twojej skóry

garnier płyny micelarne

Nie ma się co oszukiwać: jakość i szybkość codziennego oczyszczania skóry w dużej mierze zależy od kosmetyku, z którego korzystamy. Niektóre z nas lubią wieloetapowe oczyszczanie, używając jednocześnie kilku produktów, np. płynu dwufazowego, olejku, żelu... Ale warto wiedzieć, że makijaż i inne zanieczyszczenia można usunąć równie skutecznie przy użyciu tylko jednego kosmetyku.

Kobiety, którym zależy na czasie, powinny wypróbować płyn micelarny, np. Garnier Płyn Micelarny 3 w 1 do skóry wrażliwej lub nowość: Garnier Płyn Micelarny 3 w 1 do skóry normalnej i mieszanej.
Te wielofunkcyjne kosmetyki  skutecznie oczyszczają skórę i usuwają makijaż  bez pocierania -  wystarczy nałożyć płyn na twarz za pomocą wacika. Jeśli Twoja cera jest podatna na powstawanie niedoskonałości powinnaś wypróbować kosmetyk dopasowany do specjalnych potrzeb Twojej skóry, np. Garnier Czysta Skóra 3 w 1 Płyn Micelarny.

Ciesz się efektami

uśmiechnięta kobieta z lustrem

Negatywny stosunek do demakijażu może czasem wynikać z tego, że nie zastanawiamy się nad tym, co on właściwie robi dla skóry. A tymczasem robi bardzo wiele! Jeśli to sobie uświadomisz i zaczniesz zauważać efekty, chętniej będziesz wykonywała ten urodowy obowiązek.

Dobrze oczyszczona skóra może oddychać i skuteczniej regenerować się w czasie snu. Zmycie mascary z rzęs również daje im chwilę wytchnienia. Przy demakijażu delikatnych okolic oczu i ust powinnaś wybierać produkty, które usuwają makijaż bez pocierania, takie jak płyny micelarne. Przy prawidłowo wykonywanym demakijażu poprawa kondycji skóry zawsze powinna być zauważalna – pamiętaj o tym, podczas spoglądania w lusterko.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Nasze propozycje