Poprzedni artykuł: Tak wyglądają źle powiększone usta! Na szczęście ten błąd udało się na... Następny artykuł: "Cudnie nawilża usta, sprawia, że są miękkie, gładkie i zadbane”. To b...

Tak wyglądają 30-letnie implanty piersi! Widok tylko dla osób o mocnych nerwach

Amerykański chirurg pokazał, w jakim stanie są implanty piersi 30 lat po wszczepieniu. Ten widok chyba każdego powstrzyma przed powiększaniem piersi...

Doktor Juris Bunkis zwykle odsysa swoim pacjentom tłuszcz, zmniejsza nosy i powiększa biusty. Zdarza mu się także czasem wymieniać lub usuwać implanty piersi. Niedawno ten weteran chirurgii plastycznej przeprowadził zabieg, który jego samego zszokował. Trafiła do niego pacjentka, która piersi powiększyła sobie na początku lat 90-tych i w końcu postanowiła wymienić swoje archaiczne implanty. Kobieta miała więcej szczęścia, niż rozsądku!

Zobacz także: Chcesz powiększyć biust? Sprawdź, co się dzieje z implantami, kiedy już są w ciele!

Co się dzieje ze starymi implantami piersi?

Pacjentka doktora Bunkisa trafiła do jego kliniki dlatego, że jej stare implanty mocno dawały jej się we znaki. Przede wszystkim, kobieta odczuwała napięcie w klatce piersiowej. Ponadto, jedna z jej piersi była dwa rozmiary większa od drugiej. Po wyjęciu implantów powód tej różnicy w rozmiarze stał się jasny - torebka włóknista (wytworzona przez organizm błona) otaczająca jeden z implantów była wypełniona prawie litrem brązowego płynu (prawdopodobnie rozpuszczonego żelu silikonowego). W obu torebkach włóknistych otaczających usunięte implanty lekarz odkrył zwapnienia, czyli odłożone kryształki soli wapnia, które powodowały ból oraz prawdopodobnie doprowadziły do naruszenia powierzchni silikonowych wkładek. Oba implanty były nieszczelne i silikon przelewał się przez nie jak przez sita.

Zobacz także: Większy biust bez operacji? Radzimy, jak optycznie powiększyć sobie piersi!

Doktor Juris Bunkis zdecydował się pokazać, co dzieje się ze starymi implantami, żeby zachęcić kobiety do ich regularnej wymiany. Zdaniem Bunkisa implanty powinny być usuwane z ciała lub zastępowane nowym co 18-20 lat.

Nas widok starych implantów ostatecznie zniechęcił do powiększania biustu. A wy co myślicie o tym zabiegu - wart ryzyka?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 13:30

Zobacz także

Nasze propozycje