Poprzedni artykuł: Na ten eksfoliator czeka już 11 tys. osób, a jeszcze nawet nie trafił... Następny artykuł: 'Moja cera została cudownie uzdrowiona. Zniknęły pryszcze i zaskórniki...

Ten błąd sprawia, że maska w płachcie szkodzi zamiast pomagać!

Wiele z nas popełnia tę pielęgnacyjną gafę. Robimy sobie maseczkę w płachcie, licząc na poprawę stanu cery. Tymczasem przez drobny błąd uzyskujemy efekt odwrotny do zamierzonego.

Maski w płachcie nie bez powodu mają wciąż rosnącą rzeszę fanów. Nasączone nawilżającymi, oczyszczającymi lub regenerującymi składnikami maski z delikatnej bawełniany poprawiają stan cery, a wykonane w nich zabawne selfiki zyskują zwykle mnóstwo lajków. To dwa dobre powody, żeby używać ich regularnie. Pojawia się też pokusa, żeby trzymać je na twarzy jak najdłużej, bo pozwolić ich aktywnym składnikom jak najlepiej "spenetrować" skórę. A tego właśnie robić nie wolno!

Today

Post udostępniony przez chrissy teigen (@chrissyteigen)

Tak maska w płachcie może zaszkodzić

Wydłużenie czasu działania ma pozytywne efekty przy wielu zabiegach, które wykonujemy, by być zdrowszymi i piękniejszymi. Dłuższe trzymanie odżywki na włosach czy szczotkowanie zębów przełoży się na lepsze efekty. Ale zostawiając na twarzy maskę w płachcie dłużej, niż zalecił to producent, bardziej sobie zaszkodzimy niż pomożemy. Jeżeli pozwolimy jej wyschnąć na buzi, to zamiast odżywić i nawilżyć cerę, "wyciągnie" z niej wilgoć. A jeśli miała naszą skórę oczyścić, przesuszy ją i podrażni.

Dopuszczanie do zupełnego wyschnięcia maski na skórze twarzy faktycznie bardziej szkodzi niż pomaga – tłumaczy Urszula Zygmanowska, kosmetolog z Kliniki Zdrowia i Urody Saskamed. -  Dochodzi wtedy do procesu resorpcji i woda jest ze skóry pobierana. Skutkiem jest nadmierne przesuszenie naskórka. Mogą również wystąpić dodatkowe podrażnienia i zaróżowienia powierzchni skóry.

Zobacz także: Tańszej maseczki w płachcie nie znajdziecie - zmniejsza pory, leczy trądzik i usuwa zaskórniki!

Maska w płachcie - sposób użycia

Maskę w płachcie ściągamy z twarzy, gdy wciąż jeszcze jest mokra. A co zrobić, żeby jej cudowne właściwości zostały przez nas w pełni wykorzystane? Wystarczy zaraz po zdjęciu wycisnąć pozostałą w niej pielęgnującą esencję na dłoń i wklepać ją w twarz i dekolt. Dzięki temu nic się nie zmarnuje!

Stosujecie maski w płachcie? Zdradźcie nam, jakie są wasze ulubione.

Zobacz także: Nasączone rękawiczki - prawdziwy hit dla suchej skóry!

Zdjęcia: Pinterest, Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 04:01

Zobacz także

Nasze propozycje