Poprzedni artykuł: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły nowy zapach Naomi Campbell Bohemian Gar... Następny artykuł: Jak działają antyoksydanty?

TOP 5 z KWC: kremy przeciwsłoneczne do twarzy

Wiele się mówi o stosowaniu filtrów, kiedy eksponujemy swoje ciało na działanie promieni słonecznych, ale nie wszyscy odpowiednio chronią swoją twarz. Sprawdźcie, po jakie kremy warto sięgnąć.

Na co dzień zazwyczaj mocno dbamy o kondycję naszej skory stosując różnego rodzaju kremy, maseczki, peelingi itd. Jednak co z jej pielęgnacją przeciwsłoneczną? Często wcieramy krem w całe ciało, zapominając właśnie o ochronie twarzy, ponieważ wydaje nam się, że mamy na niej podkład, który nas chroni, albo że wystarczy kapelusz z dużym rondem. To nieprawda. Skóra potrzebuje dodatkowej i to wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, najlepiej przeznaczonej właśnie do niej.

Jak dobrać odpowiedni krem przeciwsłoneczny?

Należy go wybierać w podobny sposób, jak krem ochronny na całe ciało, czyli zwracamy uwagę na karnację skóry - im jaśniejsza, tym większy filtr. Kolejno należy sprawdzić, jaki rodzaj cery posiadamy. Znajdziemy bowiem inne produkty do cery trądzikowej, suchej, czy ze skłonnością do zmarszczek.

Jednym z podstawowych błędów jest zbyt mała ilość nałożonego kremu ochronnego. Często wracamy z prawie pełnym opakowaniem danego produktu, co nie powinno się zdarzyć. Na twarz najlepiej nakładać jednorazowo tyle kremu, ile odpowiada wielkości orzeszka laskowego. Warto też pamiętać o tym, aby ponawiać aplikację po np. kąpieli w morzu, bo często, choć produkty mają być wodoodporne, po prostu zmywają się. 

Zobaczcie także:  TOP z KWC: najlepsze kosmetyki po opalaniu

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 20:59

Zobacz także

Nasze propozycje