Poprzedni artykuł: Jak udało jej się wyleczyć taki trądzik? Pomógł jeden skuteczny składn... Następny artykuł: Pigułka antykoncepcyjna, popularne leki na trądzik... Uwaga, to może p...

HIFU – Ultraformer III. Jedno urządzenie, wiele możliwości

Pielęgnacja, , tagi: Clinica Cosmetologica, HIFU
Technologia HIFU, stosowana między innymi w sprzęcie Ultraformer III, zupełnie zrewolucjonizowała myślenie o zabiegach liftingujących, redukujących wiotkość oraz odmładzających. To nowoczesna, skuteczna, bezpieczna i komfortowa propozycja!

Czym jest Technologia HIFU?

To innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu uzyskujemy efekty porównywalne z bardziej inwazyjnymi zabiegami, takimi jak chirurgiczny lifting. W tym przypadku jednak nie przerywamy ciągłości tkanki, a przykładamy do skóry głowicę emitującą fale ultradźwiękowe. Dla pacjenta jest to zupełnie bezbolesne, bardzo rzadko występują podrażnienia po zabiegach. Ogromną zaletą jest również możliwość wykonywania ich przez cały rok, także latem. Co również warto podkreślić, w przypadku urządzenia Ultraformer III wystarczy tylko jeden zabieg, aby cieszyć się efektami, które utrzymują się nawet kilkanaście miesięcymówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.

Wskazania do wykonania zabiegów

Zabiegi wykonywać można na obszarze całej twarzy i ciała z bardzo różnorodnych przyczyn, które wynikają z utraty wiotkości skóry i potrzeby poprawienia jej napięcia. Doskonale sprawdzą się w redukcji takich problemów, jak:

 • zmarszczki,
 • wiotka skóra ciała i twarzy,
 • podwójny podbródek,
 • nadmiar skóry po nagłej utracie wagi,
 • boczki.

Jak widać, Ultraformer III stosuje się do do wiotkości skóry, u podłożu której mogą leżeć różnorakie przyczyny. Zabiegi świetnie sprawdzają się w:

 • likwidacji zmarszczek okolic czoła, oczu, ust, szyi i dekoltu,
 • unoszeniu opadającej powieki i opadających brwi,
 • redukowaniu bruzdy nosowo-wargowej,
 • ujędrnianiu cery,
 • konturowaniu twarzy,
 • poprawianiu linii żuchwy,
 • przywracaniu cerze równomiernego kolorytu,
 • pozbywaniu się podwójnego podbródka.

Podczas zabiegów usunąć można także problem nadmiaru skóry, który pojawił się np. po nagłej utracie wagi lub po ciąży. Stosuje się je w okolicy ramion, klatki piersiowej, pleców, brzucha, pach, ud, łydek oraz kostek. Czyli wszędzie tam, gdzie skóra może potrzebować liftingu!

Rozwiązanie na uporczywe problemy!

Warto zwrócić uwagę, że HIFU – Ultraformer III świetnie sprawdza się w walce z problemami, których dotąd niezwykle trudno było się pozbyć w nieinwazyjny sposób. Przykładem są chociażby boczki, czyli nadmiar tkanki ulokowanej w okolicy bioder, nad nimi oraz po bokach talii. Jest to najczęstszy problem pań – i to nie tylko z nadwagą. Z boczkami zmagać mogą się nawet szczupłe osoby – problem widoczny jest dopiero podczas noszenia niektórych ubrań. W takim wypadku dieta i ćwiczenia często okazują się nieefektywne. Rozwiązaniem jest natomiast zabieg Ultraformer III.

Kolejnym takim problemem jest podwójny podbródek. Podobnie jak w przypadku boczków, pojawia się nie tylko u osób z nadwagą, ale nawet u szczupłych. W takim wypadku może wynikać z charakterystyki budowy twarzy oraz wiotczenia skóry. Kiedy problem ten już się pojawi, nie można go usunąć samodzielnie. Dotąd jedynym rozwiązaniem był lifting chirurgiczny. Teraz zastąpiły go zabiegi Ultraformer III.

Czym jest HIFU oraz Ultraformer III?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowane fale ultradźwiękowe, które docierają do głębokich warstw skóry i tam dokonują podgrzania tkanki. W rezultacie rozciągnięte włókna kolagenowe ulegają skróceniu, a skóra wygładza się i napina, dając efekty jak przy liftingu. Ponadto następuje stymulacja fibroblastów, co przyspiesza syntezę kolagenu mówi Łukasz Ludwikowski, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia

HIFU to rewolucyjna technologia, polegająca na wykorzystaniu zogniskowanych fal ultradźwiękowych, docierających do głębszych warstw tkanek i powodujących obkurczenie włókien kolagenu i powstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń. Naturalną reakcją organizmu jest pobudzenie procesów intensywnej odnowy, dzięki czemu produkowane są nowe włókna kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się napięta, jędrna, elastyczna, gęsta i mocna. Zredukowane zostają zmarszczki i wiotkość skóry, a także poprawia się jej koloryt.

Technologia HIFU wykorzystana została między innymi w urządzeniu Ultraformer III, które pozwala na najefektywniejsze wykorzystanie fal. Wykonywane nim zabiegi są najskuteczniejsze, najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe dla pacjenta. Polegają one na przykładaniu miejsce przy miejscu specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe. Specjalista, która wykonuje zabieg, może regulować głębokość wnikania fal, co pozwala na dostosowanie siły oddziaływania urządzenia do potrzeb każdego pacjenta.

Darmowe konsultacje przed zabiegami

Warto wspomnieć, że Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Taka wizyta ma ogromne znaczenie. Podczas wywiadu oraz po obejrzeniu newralgicznych miejsc na ciele pacjenta jesteśmy w stanie dobrać optymalny plan kuracji, który obejmuje dany rodzaj zabiegów, a także liczbę i częstotliwość spotkań. Nawet jeżeli przychodzimy do gabinetu zdecydowani na konkretny zabieg, powinniśmy być otwarci na sugestie kosmetologa, który, biorąc pod uwagę indywidualną sytuację, dobierze najlepszą propozycję. Ponadto ważną i oczywistą częścią takiej wizyty jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do wykonania konkretnych zabiegów. W razie wystąpienia wątpliwości, kierujemy pacjenta na konsultacje z lekarzem dermatologiem. Kiedy zabieg zostanie dobrany, szczegółowo tłumaczymy pacjentowi, jak będzie on przebiegał i jakie są zalecenia pozabiegowe – mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Umów się do jednej z naszych placówek w Trójmieście w ramach Clinica Cosmetologica:

HIFU Gdańsk, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3/81, 80-210 Gdańsk, Telefon: 58 506 64 81

HIFU Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 80-001 Sopot, Telefon: 58 506 64 82

HIFU Gdynia, ul. Powstania Styczniowego 22/2, 81-519 Gdynia, Telefon: 58 506 64 83

materiał powstał we współpracy z Clinica Cosmetologica

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje