Poprzedni artykuł: To urządzenie pozwala przygotować maseczkę w płachcie we własnym domu! Następny artykuł: Na wakacjach też musisz dbać o skórę. Zobacz, co powinnaś spakować do...

Test redakcji: Urządzenie do trwałej depilacji Braun Silk-expert 3 IPL

Pielęgnacja, , tagi: depilacja, Braun, Braun Silk-expert 3 IPL
Jak spisało się urządzenie do usuwania włosków Braun Silk- expert 3 IPL? Przetestowałyśmy to urządzenie i już wiemy, że warto zainwestować w nie każde pieniądze.

Usuwanie włosków od zawsze kojarzyło mi się z bólem, na przykład używanie elektrycznego depilatora - nigdy nie odważyłam się go przetestować. I mimo, że maszynkę do golenia już dawno chciałam odstawić na bok, bo problem wrastających włosków tylko się nasilał, to i tak nie mogłam znaleźć dla niej lepszej alternatywy. Wosk też niestety działał tylko przez jakiś czas...

I wtedy w moje ręce trafiło urządzenie Braun Silk-expert 3 IPL, którego mogłam używać spokojnie w domu. Nie musiałam umawiać się do żadnego gabinetu na konkretną godzinę, co dla mnie oczywiście było (i do tej pory jest) bardzo wygodne. Zachwycona opiniami koleżanek, byłam bardzo ciekawa, czy to urządzenie poradzi sobie szczególnie z moimi włoskami na nogach i rękach. A przyznam szczerze, że nie za bardzo lubiły się z maszynką i od pewnego czasu powstawały podrażnienia

O urządzeniu Braun Silk-expert 3 IPL

Prawdę mówiąc depilacja to dość wstydliwy dla mnie problem... Głównie dlatego, że mam bardzo jasną karnację i ciemne owłosienie, które zdecydowanie wyróżnia się na tle skóry. W dodatku włoski szybko odrastają. Zwykle są widoczne już po jednym dniu. Latem to naprawdę spory problem, bo umówmy się - której z nas chce się golić całe ciało codziennie? Na pewno nie mi... :) Dlatego właśnie Braun Silk-expert 3 IPL wydawał mi się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Mimo że wiedziałam, że na efekty będę musiała troszkę poczekać, to stwierdziłam, że przecież i tak nie mam nic do stracenia, a jedynie mogę zyskać.

Zawartość pudełka

Zacznijmy od tego, że urządzenie mieści się w małym pudełku, które wszędzie można schować. W opakowaniu znajdują się: urządzenie IPL do zabiegu, kabel zasilający i instrukcja. Nie posiada on żadnych dodatkowych nakładek. To dodatkowy plus, bo nie musimy w trakcie wykonywania depilacji marnować czasu na wymianę końcówek. 

Technologia

Inteligentne wskaźniki karnacji działające w ramach technologii SensoAdapt™ stale odczytują barwę skóry przed każdym błyskiem i automatycznie dostosowują intensywność wiązki światła. Takie rozwiązanie sprawia, że nie muszę używać dodatkowych kart kolorystycznych i urządzenie całą pracę wykonuje praktycznie za mnie. Trzeba pamiętać, że metoda IPL jest skuteczne pod warunkiem, że skóra i włoski mają odpowiedni kolor. Dlatego urządzenie najlepiej sprawdzi się na jasnej karnacji z ciemnym owłosieniem. 

Tryby pracy urządzenia

Depilację możesz wykonywać w trybie płynnym oraz w trybie punktowym. Stosując pierwszy, naciskaj cały czas przycisk i powoli przesuwaj po skórze. Wykorzystując drugi natomiast wystarczy, że każdorazowo będziesz przykładać urządzenie do skóry i dopiero wtedy naciśniesz odpowiedni przycisk.

Plan stosowania Braun Silk expert 3 IPL

Przed każdym zabiegiem należy dokładnie umyć skórę, aby pozbyć się jakichkolwiek balsamów, perfum czy innych kosmetyków i usunąć owłosienie maszynką.

Typowy cykl wzrostu włosów różni się w zależności od osoby. Dlatego trwa to średnio od 18-24 miesiące, ale ten czas zależny jest również od miejsca na ciele. Działanie metody IPL (jak i każdego innego) polega na tym, że jego światło działa tylko na te włosy, które są aktualnie w fazie wzrostu, z tego powodu trzeba wykonywać kilka zabiegów a nie jeden. Dzięki temu możemy na stałe pozbyć się owłosienia. 

W instrukcji napisano, że aby osiągnąć optymalne rezultaty, należy wykonywać jeden zabieg na tydzień przez 4-12 tygodni (faza początkowa). Jeśli w trakcie trwania tego etapu zauważymy, że włoski już nie rosną na całej powierzchni depilowanej skóry, można przejść do zabiegów kontrolnych, które należy wykonywać raz w miesiącu

Dodatkowym atutem jest fakt, że możesz zainstalować na smarfonie specjalną aplikację "Braun Silk-expert IPL", która będzie ci przypominać o tym, kiedy powinnaś wykonać kolejny zabieg. Pokazuje również, jak korzystać z urządzenia, a nawet możesz dzięki niej śledzić postępy. 

Wrażenia po stosowaniu Braun Silk expert 3

Całą przygodę z  Braun Silk-expert 3 IPL rozpoczęłam na początku czerwca. To znaczy, że mam za sobą kilka ładnych tygodni testowania tego urządzenia. I muszę przyznać, że z każdym użyciem efekty były coraz lepsze. Na początku włoski odrastały równo, ale były wyraźnie osłabione, a sam proces ich wzrostu wydłużał się. Stały się miękkie i nie wrastały. Zniknęły również powstające przez to podrażnienia. 

Czy używanie Braun Silk-expert 3 IPL boli? Absolutnie nie. Powiedziałabym wręcz, że jest to dość przyjemne :). Podczas "strzelania" światłem nie odczuwałam dyskomfortu. Czułam za to przyjemnie rozchodzące się ciepło oraz delikatne uszczypnięcie. A to w żaden sposób nie zniechęciło mnie do dalszego stosowania. Co więcej, byłam wręcz ciekawa, jakie efekty uda mi się osiągnąć.

Po około trzech tygodniach zauważyłam, że włoski zaczęły się wyraźnie wycierać w kilku miejscach. Mieszki były już osłabione, więc wiedziałam, że efekty osiągnę szybciej niż po 12 tygodniach. Zresztą Braun założył, że już po czterech tygodniach można wykonywać sesje kontrolne.

Aktualnie mija mi już ósmy tydzień stosowania Braun Silk-expert 3 IPL i wreszcie przestałam wstydzić się odrastających włosków. Ale ponieważ wolę jednak mieć pewność, że pozbędę się nawet najmniejszego włoska na nogach i rękach, dobrnę do końca tych trzech miesięcy stosowania. 

Używałyście kiedyś urządzenia IPL? Dajcie znać, jak wasze wrażenia :).

Cena Braun Silk-expert 3 IPL: ok. 1250 zł

Ale nie tylko redaktorka Wizaz.pl testowała Braun Silk-expert 3 IPL. 
Wizażanki w naszym konkursie wygrały swoje urządzenia.
Zobaczcie, jakie są ich opinie!

Kaja z Kielc ocenia:

Moja skóra została zakwalifikowana jako najjaśniejsza, dlatego depilowałam się najsilniejszym impulsem. W miejscach szczególnie wrażliwych, na przykład pod kolanami, skorzystałam z "opcji piórka" i rzeczywiście było czuć, że urządzenie działa delikatniej. Używanie Braun Silk-expert 3 IPL nie wpłynęło negatywnie na stan skóry, nie było widać podrażnienia ani zaczerwienienia. Uważam, że samodzielne dobieranie intensywności przez Braun Silk expert to strzał w 10. Urządzenie jest poręczne, lekkie i bardzo wygodne w użyciu. Ręka nie męczy się nawet przy dłuższym użytkowaniu. Wygląd jest estetyczny, prezentuje się bardzo profesjonalnie. 

Patrycja z Iwonicz pisze:

Nie zauważyłam żadnych podrażnień po użyciu Braun Silk-expert 3 IPL. Skóra jest normalna, bez żadnych zarzutów :). 
Jeżeli chodzi o poręczność, to myślałam że urządzenie nie do końca będzie wygodne do trzymania, ale się myliłam! Pierwsze efekty powoli są już widoczne, jednak wiem, że jedno użycie to nie koniec procesu i trzeba go powtarzać. Mam wrażenie, że włoski które odrosły po pierwszym razie, są słabsze i jest ich mniej. Ale będę powtarzać zabiegi, żeby z czasem przestać martwić się codzienną depilacją. Na chwilę obecną jestem zadowolona z Braun Silk-expert 3 IPL i jest mi niezmiernie miło, móc gościć takie cudo w moim kobiecym domowym SPA! Jest super!


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2019, 13:45

Zobacz także

Nasze propozycje