Poprzedni artykuł: To najpopularniejszy, nieświadomy błąd podczas używania samoopalacza.... Następny artykuł: Charlize Theron zaliczyła sporą wpadkę. Za szybko pokazała się ludziom...

Szczypanie brwi może zastąpić botoks? Dzięki temu masażowi odzyskasz świeży wygląd

Pielęgnacja, , tagi: masaż twarzy
Zwolenniczki tej wywodzącej się z ajurwedy metody przekonują, że jej efekty można porównać do tych zapewnianych przez botoks. Czy szczypanie brwi zastąpi zastrzyki z toksyny botulinowej?

Specjalizujący się w stylizacji brwi londyński salon kosmetyczny BBB London wprowadził do swojej oferty dość zaskakującą usługę. "Brow pinching", czyli "szczypanie brwi" to masaż, którego efektem ma być świeży wygląd twarzy. Masując okolice łuków brwiowych, kosmetyczka działa na mięśnie i na skórę. Efektem ma być zlikwidowanie obrzęków, ujędrnienie skóry i rozluźnienie zmarszczek, których utrwalone skurcze przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Zwolennicy tej metody przekonują, że regularnie powtarzany masaż może zastąpić kosztowne i ryzykowne zastrzyki z toksyną botulinową.

Zobacz także: Zapomnij o jadeitowych rollerach! Teraz modne są skrobaczki

Na czym polega "brow pinching"?

Właściciele sieci salonów BBB London stworzyli swoją autorską metodę masowania brwi w oparciu o ajurwedę i zasady tradycyjnej medycyny chińskiej. W trakcie trwającego 10 minut zabiegu kosmetyczka naciąga i uciska skórę na łukach brwiowych. Nacisk jest na tyle mocny, że twarz robi się w tym miejscu czerwona. Efektem takiego ucisku jest:

  • poprawienie krążenia krwi w tym miejscu i co za tym idzie, lepsze odżywienie i dotlenienie skóry,
  • usunięcie nagromadzonych toksyn,
  • stymulowanie produkcji odpowiedzialnego za jędrność skóry kolagenu,
  • rozluźnienie mięśni, których spięcie przyczynia się do utrwalania i pogłębiania zmarszczek.

Zobacz także: Znikają zmarszczki i przebarwienia, a pory są mniej widoczne. Czy ta metoda za 100 zł zastąpi botoks i peelingi?

Naszym zdaniem masaż brwi raczej nie zapewni tego, co odpowiednio wstrzyknięta toksyna botulinowa. Jednak nie raz już pisaliśmy o odmładzającym efekcie regularnego masowania twarzy i jesteśmy przekonani, że uciskanie okolic brwi zgodnie z metodą londyńskich specjalistów może przynieść bardzo satysfakcjonujące rezultaty. A najlepsze jest to, że jej skuteczność możemy sprawdzić na własnej skórze, samodzielnie podszczypując sobie brwi w domu. ;-)

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2020, 17:05

Nasze propozycje