Poprzedni artykuł: Kobiety szukają kosmetyków z 'niebieskim rumiankiem' - dlaczego? Następny artykuł: Masz wiecznie spierzchnięte usta? Zamiast balsamu użyj...

Koniec z powiększaniem ust? Teraz wargi mają przypominać... skrzydła mewy

Ostrzykiwanie ust wychodzi z mody? Teraz popularnością cieszy się zabieg, który upodabnia wargi do... skrzydeł mewy.

Korekty ust od dawna należą do grupy najpopularniejszych zabiegów, na które decydują się współczesne kobiety. Dostępność wypełniaczy pozwala na realizację marzeń o pełnych wargach w stylu Angeliny Jolie (lub, jeśli ktoś woli, Kylie Jenner) - wygląda jednak na to, że ten trend może wkrótce znaleźć się w odwrocie. Co go zastąpi?

Idealny kształt ust - wargi niczym skrzydła mewy

Kilka miesięcy temu pisałyśmy o rosnącej popularności operacji pomniejszania ust (ten trend przyjął się zwłaszcza Korei), jednak tym razem w centrum zainteresowania znajduje się nowy zaskakujący zabieg. Specjalista z zakresu chirurgii plastycznej ust, dr Jittilaongwong (nazywany w branży Dr Thin Lips - ma na koncie ponad 8000 wykonanych zabiegów) wywołał zamieszanie w mediach, informując o opracowaniu nowej techniki korekcji warg, która ma być "światowym przełomem". Na czym polega i jakie efekty pozwala uzyskać?

Zobacz też: Wizażanki przetestowały zestaw NIVEA Q10 PLUS C – czy produkty mają właściwości odmładzające?

Chirurg określa technikę mianem Seagull Wing - jej celem jest modyfikacja górnej wargi na obszarze tzw. łuku Kupidyna w taki sposób, by przypominała kształtem skrzydła mewy. Efekt ma być bardzo naturalny, a sama operacja przeprowadzana w nowy, mniej inwazyjny sposób, pozwalający na uniknięcie siniaków i blizn. Dowodem na prawdziwość słów specjalisty mają być zdjęcia prezentujące efekty u kobiet, które poddały się innowacyjnej korekcji.

Niestety, na szczegóły odnośnie samej procedury przeprowadzania zabiegu trzeba będzie poczekać - dr Jittilaongwong ma je zaprezentować na Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej IMCAS 2018 w Paryżu, który odbędzie się na początku lutego. Jednak jego wystąpienie zostało skomentowane przez amerykańskich chirurgów, którzy potwierdzili istnienie trendu na korektę kształtu ust - wedle ich słów coraz więcej kobiet woli poddać się takiej operacji, niż wstrzykiwać w wargi wypełniacze.

Czy moda na usta w kształcie skrzydeł mewy dotrze także do Polski? Naszym zdaniem takie wargi wyglądają znacznie ładniej niż nienaturalnie obrzęknięte usta. A jakie jest wasze zdanie?

Zobacz też: Spierzchnięte usta nie mają szans z tym balsamem! Cena też jest atrakcyjna

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2019, 11:41

Zobacz także

Nasze propozycje