Poprzedni artykuł: Na czym polega sekret emulsji micelarnych? Następny artykuł: Przywitaj wiosnę z uśmiechem!

Wieczorna pielęgnacja, której nigdy nie powinnaś pomijać!

Pielęgnacja, , tagi: oczyszczanie skóry, emulsja micelarna, Emolium, pielęgnacja skóry
Te czynności powinny Ci wejść w krew – zobacz, jakie zabiegi pielęgnacyjne powinnaś wykonywać każdego wieczora, by cieszyć się piękną i zdrową skórą!
kobieta

Po całym dniu wypełnionym pracą i różnymi obowiązkami często marzymy już tylko o szybkiej kąpieli i pójściu spać, rezygnując z zabiegów bardziej skomplikowane niż mycie zębów. Jednak o ile nie musimy koniecznie aplikować sobie na twarz wymyślnych maseczek, tak powinnyśmy pamiętać o kilku prostych czynnościach, które mają kluczowe znaczenie dla naszej skóry.

Systematyczne oczyszczanie

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zmęczona, nigdy nie powinnaś rezygnować z oczyszczania skóry i demakijażu. Nawet jeśli nie korzystasz z kosmetyków kolorowych, nie oznacza to, że Twoja cera nie zasługuje na uwolnienie jej od zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Pamiętaj: sama woda nie jest dobrym pomysłem – ściąga i wysusza skórę.

Warto sięgnąć po delikatny kosmetyk, który łagodnie oczyści twarz, bez naruszania bariery ochronnej skóry. W tej roli sprawdzi się Łagodna emulsja micelarna Emolium, która dzięki łagodnej bazie myjącej z micelami skutecznie pochłania zanieczyszczenia, cząsteczki makijażu i sebum.

Jak stosować emulsję micelarną?

emolium

Dogłębne nawilżanie

Aplikacja kremu nawilżającego na oczyszczoną skórę twarzy zdecydowanie powinna stać się jednym z Twoich codziennych wieczornych rytuałów. Sama czynność zajmuje chwilę, a cera korzysta przez kilkanaście godzin – podczas snu zachodzi w niej szereg procesów regenerujących, które masz możliwość w prosty sposób wspomagać.

Użyta w procesie oczyszczania emulsja micelarna zapewni Twojej skórze pierwsze, delikatne nawilżenie. Kolejnym krok to sięgnięcie po nawilżający krem na noc, odpowiedni dla Twojego typu skóry. Chcąc zwiększyć intensywność nawilżania, możesz też sięgnąć po specjalną maseczkę na noc.

materiał sponsorowany

PL.EMO.16.02.18

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje