Poprzedni artykuł: Witamina D - sposób na promienną skórę Następny artykuł: 12 kosmetyków o zapachu czekolady i wanilii - idealne na jesień!

Witamina D – dla zdrowej i pięknej skóry przez cały rok

Pielęgnacja, , tagi: Lirene, krem do twarzy, witamina d, suplementy, niedobór witaminy d, brak witaminy d
Marzysz o pięknej i gładkiej cerze bez niedoskonałości i zmarszczek? Zobacz, jak może Ci w tym pomóc witamina D – wyjątkowa substancja, która ma duży wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na stan skóry.
piękna młoda kobieta z idealną cerą

Wielowymiarowa ochrona

Skóra jest największym narządem w ludzkim ciele – jej powierzchnia u dorosłego człowieka wynosi ok. 2 m2. Składa się z naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej – każdy z tych elementów pełni różne funkcje.

Zewnętrzną warstwę stanowi naskórek, który tworzy swoistą barierę chroniącą skórę przed dostępem szkodliwych drobnoustrojów oraz zapobiega utracie wody.

Niezbędna witamina D

To właśnie kondycja naskórka ma ścisły związek z obecnością witaminy D. Brak witaminy D przyczynia się do osłabienia bariery ochronnej naskórka i może powodować problemy dermatologiczne.

Ze względu na współczesny styl życia związany z ograniczonym przebywaniem na świeżym powietrzu i nierzadko mało zróżnicowaną dietą, większość z nas jest narażona na niedobory witaminy D. Warto wiedzieć, że oprócz wzbogacenia menu i stosowania tradycyjnej suplementacji, korzyści płynące z witaminy D możemy dostarczyć skórze za pośrednictwem… nowoczesnych kosmetyków.

Moc witamin ukryta w kremie

Jednym z bardziej interesujących propozycji współczesnej kosmetologii są produkty zawierające wit. D.pro– substancję naśladującą działanie witaminy D. Kosmetyki z wit. D.pro wspomagają funkcjonowanie bariery naskórkowej, pomagając w ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapewniając jej właściwe nawilżenie i elastyczność.

lirene krem skin vitalizer

Chcąc cieszyć się piękną i promienną cerą, warto wypróbować krem z zawartością witaminy D.pro, np. Lirene proVita D Lekki nawilżający krem rozpromieniający SKIN VITALIZER. Kosmetyk chroni przed uszkodzeniami i przedwczesnym starzeniem oraz, przywraca skórze idealną gładkość i miękkość.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Nasze propozycje