Poprzedni artykuł: 3 domowe sposoby na wągry Następny artykuł: Krem na noc Lancome Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector

Witamina D – czy wiesz, że skóra też jej potrzebuje?

Pielęgnacja, , tagi: Lirene, krem do twarzy, witamina d, suplementy, niedobór witaminy d, witamina d produkty
Czy wiesz, że Twój organizm potrzebuje witaminy D? Jej dobroczynne działanie ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale ma też ogromne znaczenie dla kondycji skóry. Zobacz, dlaczego powinnaś docenić witaminę D!
piękna kobieta

Niezbędna dla organizmu

Witamina D jest niezwykle ważną substancją, która ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pełni funkcje regulacyjne w wielu tkankach i narządach – m.in. zwiększając wchłanianie wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego. Przyczynia się też do właściwego działania układu immunologicznego. 

Jej niedobory mogą prowadzić do wielu chorób. Tymczasem niedostateczne stężenie tej witaminy w organizmie może dotyczyć aż 80% populacji – stan ten związany jest m.in. ze zbyt małą aktywnością na świeżym powietrzu oraz nieodpowiednimi nawykami żywieniowymi.

Istotna dla skóry

Warto pamiętać, że zbyt niskie stężenie witaminy D w organizmie negatywnie odbija się też na kondycji naszej skóry. W przypadku niedoborów witaminy D, bariera ochronna skóry ulega osłabieniu, co może prowadzić do występowania problemów dermatologicznych, a nawet przedwczesnego starzenia.

Chcąc cieszyć się zdrową, piękną skórą powinniśmy pamiętać, jak znaczący wpływ na jej stan ma właściwy poziom witaminy D. Jej źródłem pokarmowym są przede wszystkim ryby morskie, ale też produkty mleczne i jajka. Dzięki nowoczesnej kosmetologii, możesz dostarczyć ją swojej skórze także za pośrednictwem… kremów.

Kosmetyczna suplementacja

Stosowanie witaminy D w czystej postaci jest zarezerwowane dla przemysłu farmaceutycznego. Z tego  powodu Eksperci Laboratorium Naukowego Lirene w nowej linii kremów Lirene proVita D zastosowali wit. D.pro – składnik naśladujący działanie witaminy D, który poprawia funkcjonowanie bariery naskórkowej, chroniąc skórę przed atakiem szkodliwych substancji z zewnątrz i dbając o jej odpowiednie nawilżenie i elastyczność.

lirene krem dermal activator

Chcąc zadbać o odpowiednią kondycję swojej skóry, możesz więc sięgnąć po specjalistyczny krem, np. Lirene DERMAL ACTIVATOR - ULTRA aktywny krem regenerujący z wit. D.pro na noc. Kosmetyk likwiduje negatywne konsekwencje niedoboru witaminy D w skórze, aktywuje jej naturalne funkcje immunologiczne i wzmacnia barierę ochronną. W efekcie skóra jest zregenerowana i zyskuje zdrowy, wypoczęty wygląd.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje