Poprzedni artykuł: Test TOP Wizażanki: Elektryczny pilnik do stóp Philips Pedi Advanced Następny artykuł: Natalia Siwiec uwielbia te niedrogie maseczki! A teraz można je kupić...

Zapomnij o poprzeniach i fotostarzeniu się skóry! Oba problemy rozwiążą te 2 witaminy

Chcąc uchronić się przed poparzeniem, przebarwieniami i przedwczesnym starzeniem się skóry, nie musisz polegać już tylko na kremach z filtrami. Przed wyprawą na plażę, zajrzyj nie tylko do drogerii, ale też do sklepu spożywczego.

Na stronie amerykańskiej Narodowej Biblioteki Medycznej można znaleźć dokumentację badań, z których wynika, że popularne antyoksydanty chronią skórę nie tylko przed starzeniem. Eksperymenty przeprowadzone na skórach świń przyniosły przyniosły zaskakujące rezultaty. Okazało się, że duet dwóch witamin – C i E – świetnie chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Naturalne filtry przeciwsłoneczne

Według naukowców witamina C wspiera ochronę skóry przed oparzeniami słonecznymi wywoływanymi przez promienie UVB. A połączenie witaminy C i E nieźle radzi sobie z promieniami UVA, które – wpływając na włókna elastyny i kolagenu – są odpowiedzialne za tak zwane fotostarzenie się skóry, przebarwienia oraz raka skóry

Zobacz także: Czy stary krem z filtrem nadal nadaje się do użycia? Sprawdź, zanim kupisz nowy!

Tu znajdziesz witaminy C i E

Pomimo potwierdzonej badaniami skuteczności witamin C i E w ochronie przeciwsłonecznej, naukowcy odradzają całkowitą rezygnację z kosmetyków z filtrami. Sugerują raczej wybieranie tych, które zawierają także witaminy C i E, oraz wprowadzenie tych witamin do swojej diety. A gdzie je znajdziemy? Witamina C znajduje się między innymi w szpinaku, czerwonej papryce i brokułach. Za to witaminę E dostarczymy sobie jedząc nasiona słonecznika, wiśnie, banany, jabłka i orzechy laskowe.

Zobacz także: Te samoopalacze gwarantują piękną opaleniznę bez smug!

Przed czym jeszcze chronią witaminy C i E?

Oprócz bezpiecznego opalania, jest jeszcze kilka powodów, żeby w diecie i kosmetykach poszukiwać tych dwóch witamin. Jak wspominaliśmy już wcześniej, witaminy C i E opóźniają starzenie się skóry (ta druga jest nawet nazywana witaminą młodości). Spożywane chronią między innymi przed osteoporozą, nowotworami i chorobami serca. Za to aplikowane na skórę jako składnik kosmetyków opóźniają jej starzenie się, chronią przed odwodnieniem i sprzyjają jej regeneracji.

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 10:34

Zobacz także

Nasze propozycje