Poprzedni artykuł: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły Jedwabiste musy do mycia ciała pod prys... Następny artykuł: Im więcej tym lepiej? Błąd! Zobacz, ile kremu powinnaś nakładać na twa...

Lśniące włosy za grosze! Sięgnij po TEN składnik...

Cudowny środek za grosze - tak można scharakteryzować olejek rycynowy. Podpowiadamy, jak wykorzystać jego działanie.

Marzycie o mocnych, gęstych i lśniących włosach? Sięgnijcie po olejek rycynowy. Borykacie się z suchą skórą zarówno na twarzy, jak i na całym ciele? Odpowiedź jest taka sama. Pragniecie zachować młody wygląd na dłużej? Ponownie powinnyście sięgnąć po tenże olejek. Dlaczego?

Olejek rycynowy- właściwości 

Ma on przede wszystkim działanie antybakteryjne, przy czym zwalcza grzyby i bakterie, które najczęściej powodują choroby skóry. Dodatkowo poprawia jej regenerację. Zawiera także m.in. witaminę A i E oraz kwasy tłuszczowe omega-6. 

Jak stosować olejek rycynowy? 

Przede wszystkim dostaniecie go w aptece w niewielkiej cenie. W przypadku przesuszonych rąk, warto nim natrzeć dłonie na noc i założyć bawełniane rękawiczki. Podobnie rzecz się ma do stóp. Wystarczy je natrzeć i założyć skarpetki. 
Jeżeli borykacie się z łamliwymi paznokciami, wcierajcie w nie olejek rycynowy. Pierwsze efekty będą widoczne po ok. 2 tygodniach. Problemy z bardzo suchą skórą rozwiążą z kolei kąpiele z zawartością tego olejku. 
Jeśli Waszym macie inne problemy skórne, np. wypryski, przecierajcie je wacikiem namoczonym olejkiem rycynowym. 

Jak go wykorzystać w pielęgnacji włosów? Najlepiej zrobić maseczkę. Mamy dla was przykładowe przepisy. 

Zobaczcie także:  Masz skórę trądzikową albo suchą? Każdej z nich przyda się... maseczka z dyni!

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 05:35

Zobacz także

Nasze propozycje