Poprzedni artykuł: Usta jak Kim Kardashian? Wystarczy, że nałożysz tę maseczkę! Następny artykuł: Matowe lakiery do paznokci na jesień. Nas zachwyca numer 11, a was?

Woskowanie czy nitkowanie? Wybierz odpowiednią metodę regulowania brwi

Pielęgnacja, , tagi: brwi, regulacja brwi
Dobrze wyregulowane i wypielęgnowane brwi, to chyba największy atut niejednej kobiety. Dodają charakterku spojrzeniu i dopełniają cały makijaż. Ale jaką metodę ich depilacji wybrać?

Moda na kształt brwi od czasu do czasu zmienia się. Były już bardzo wąskie, składające się z dosłownie kilku włosków. Później przyszedł czas na regularne kształty dopasowane do twarzy. A od niedawna kobiety nie mogą się oprzeć grubym, naturalnym, jedynie delikatnie wyregulowanym brwiom.

Brwi podkreślają kobiecą urodę i warto o tym pamiętać. Nie bez powodu wizażyści uważają, że to właśnie one nadają charakteru całemu makijażowi. Źle wyregulowane mogą sprawić, że nasze spojrzenie będzie groźne, smutne lub (co gorsza) kompletnie bez wyrazu. Pozbywając się włosków w domu, często popełniamy bardzo charakterystyczne błędy. Pamiętaj – lepiej wyrwać za mało niż za dużo.

Aby nie wyglądać nieatrakcyjnie lub wręcz komicznie, radzimy dopasować odpowiednią metodę regulacji brwi. A tych jest kilka.

Regulacja brwi pęsetą

Taki zabieg możesz wykonać zarówno u kosmetyczki, jak i w domu. Musisz jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych krokach. Jeśli decydujesz się na samodzielne regulowanie, najpierw musisz wyznaczyć trzy podstawowe punkty, które zadecydują o tym, jak będzie wyglądał łuk brwiowy. W tym celu wystarczy użyć pędzla, patyczka lub ołówka.

Przed samym wyrywaniem, przeczesz kilkukrotnie brwi oraz zdezynfekuj pęsetę. Pamiętaj, aby nie przybliżać za bardzo twarzy do lustra, bo trudno będzie Ci ocenić kształt brwi.

1. Przyłóż patyczek lekko do płatka nosa, a następnie poprowadź przez wewnętrzny kącik oka. W ten sposób  wyznaczysz miejsce, w którym powinny zaczynać się Twoje brwi. W drugą dłoń weź pęsetę i pozbądź się niepotrzebnych włosków po prawej stronie przedmiotu.

2. Przejdźmy teraz do środka brwi. Ich najwyższy punkt odnajdziesz jeśli przyłożysz przedmiot do płatka nosa, a następnie ułożysz go tak, aby przechodził przez zewnętrzną stronę tęczówki oka. Pamiętaj o tym, aby cały czas patrzeć się na wprost. W tym miejscu Twoje brwi powinny się delikatnie załamywać.

3. Teraz musisz jeszcze wyznaczyć drugi koniec brwi. Przyłóż zatem przedmiot ponownie do płatka nosa i poprowadź go na ukos, przez zewnętrzny kącik oka. Włoski po lewej stronie możesz spokojnie usunąć pęsetą.

Woskowanie brwi

To metoda bolesna, ale niezwykle precyzyjna. Wosk potrafi usunąć nawet te najmniejsze i najjaśniejsze włoski, z którymi nie potrafi poradzić sobie zwykła pęseta. Jeśli zależy nam na naturalnym efekcie, to możemy udać się do kosmetyczki, która wykona taki zabieg.

Zwykle używa się do tego roztopionego wosku, aczkolwiek można również spodziewać się chwalonej ostatnio pasty cukrowej. Kosmetyczki rzadko wykorzystują do wykonania zabiegu gotowe plastry z woskiem.

W domowym zaciszu raczej trudno będzie nam uzyskać taki sam efekt jak u profesjonalisty. Oczywiście są specjalne plastry do depilacji twarzy (mniejsze), ale to nie oznacza, że sami doskonale sobie poradzimy z depilacją woskiem. Nie wykonamy tego raczej zbyt dokładnie, a istnieje również możliwość, że pozbędziemy się włosków, których nie powinniśmy.

Nitkowanie brwi

Jest to trzecia metoda depilacji brwi, która zyskuje na popularności. Nitkowanie można wykonywać samodzielnie w domu, ale warto udać się na początku do specjalisty. Dzięki temu wypracujemy kształt łuku, który później będzie nam dużo łatwiej okiełznać.

Nitkowanie brwi odbywa się za pomocą nici, której końce zawiązuje się na supeł. Następnie należy ją skrzyżować kilkukrotnie na środku. Włoski usuwa się za pomocą rozszerzania i zwężania skrętu. Taka depilacja jest polecana szczególnie osobom, które mają bardzo wrażliwą cerę. Dzięki temu, podrażnienie skóry, występujące po wyrywania włosków, będzie znacznie mniejsze.

Profesjonalna kosmetyczka jest w sanie wykonać zabieg w czasie nie dłuższym niż pięć minut. Usunie przy tym nawet najkrótsze włoski, których jeszcze nie potrafimy dostrzec gołym okiem.

Poprawienie kształtu brwi

Jeśli przez wiele lat sama regulowałaś brwi i nagle doszłaś do wniosku, że ich kształt kompletnie nie pasuje do rysów twarzy, trudno będzie Ci wrócić do naturalnego wyglądu. Wielokrotne wyrywanie tych samych włosków powoduje, że po jakimś czasie przestają one odrastać. Rekonstrukcja brwi może być więc trudna.

Masz wówczas dwa wyjścia: albo codziennie będziesz poprawiać kształt brwi za pomocą kredki lub pomady, albo wybierzesz się na zabieg wykonania makijażu permanentnego. Pierwsze rozwiązanie jest oczywiście o wiele bezpieczniejsze i zawsze możesz działać metodą prób i błędów.

Drugie rozwiązanie jest za to o tyle wygodne, że nie musisz poświęcać czasu na codzienne rysowanie brwi. Obecnie kobiety częściej decydują się na metodę rysowania włosków (piórkowania) niż wypełniania łuku kolorem.

Jeśli masz wątpliwości, co do obecnego kształtu brwi, ich regulacji, a także rysowania – wybierz się do specjalisty. Koszt konsultacji, depilacji oraz ewentualnego nałożenia henny, nie nadszarpnie za bardzo Twojego budżetu. Taka wizyta kosztuje zwykle nie więcej niż 50 zł. Wszystko zależy oczywiście od metody depilacji, ale też indywidualnego cennika gabinetu.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 16:14

Zobacz także

Nasze propozycje