Poprzedni artykuł: 'Superzdzierak, usuwa wągry i zaskórniki, super wygładza cerę' - który... Następny artykuł: 20-latka użyła samoopalacza, teraz wygląda jak... Fiona ze 'Shreka'. J...

Pożółke paznokcie u stóp powstrzymują cię przed noszeniem sandałków? Znamy domowy patent na ten problem

Zażółcone płytki paznokci u stóp to spory problem i wystarczający powód, żeby jak ognia unikać seksownych sandałków i modnych klapek. Na szczęście jest sposób, żeby przywrócić stopom ich naturalną urodę!

Czy ktoś myśli o pedicurze, gdy za oknem śniegu po kostki? Niestety za zimowe zaniedbanie płacimy wysoką cenę wiosną i latem! Suchą skórę z pięt czy narastające na paznokcie skórki usuniemy łatwo i szybko. Ale co zrobić z pożółkłą płytką paznokci? Oczywiście można ją "zasłonić" kolorowym lakierem. Odpada jednak wtedy malowanie paznokci eleganckim półprzezroczystym beżem czy rezygnacja lakieru w ogóle.

Zobacz także: Mam problem: suche stopy

Patenty na pożółkłe paznokcie

Zamiast skazywać się na zakrywanie żółtych paznokci kolejnymi warstwami kolorowej emalii, lepiej po prostu dobrze je... wyszczotkować. Potrzebna będzie zwilżona stara szczoteczka do zębów i wybielająca pasta. Najpierw szorujemy paznokcie szczoteczką przez kilka minut, a następnie zostawiamy spienioną pastę do zębów na paznokciach na kwadrans. Wygląd paznokci u stóp powinien poprawić się już po pierwszym takim szczotkowaniu. Można też wmasować w płytkę pożółkłych paznokci pastę przygotowaną z sody oczyszczonej i soku z cytryny.

Zobacz także: Z pedicuru na ostry dyżur?! Przez błąd kosmetyczki kobieta trafiła do szpitala

Gdyby jednak domowe próby rozjaśnienia paznokci u stóp nie przyniosły rezultatu, warto zgłosić się do lekarza dermatologa. Pożółkłe paznokcie mogą być skutkiem infekcji bakteryjnej lub grzybicy, albo świadczyć o tak poważnej chorobie jak wirusowe zapalenie wątroby.

A wy znacie inne metody na usunięcie z paznokcie szpecącego je zażółcenia?

Zdjęcia: Pinterest, Pinterest, Pinterest

Zobacz: Lakier trwały jak hybryda za mniej niż 13 zł? To hit nowej promocji Rossmanna

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2019, 04:36

Zobacz także

Nasze propozycje