Poprzedni artykuł: Oto najlepszy kosmetyk przeciw zaskórnikom 18-lecia! Wągry nie mają z... Następny artykuł: Znalazłam sposób na jedwabiście gładką skórę bez cellulitu. Jest śmies...

Twoja skóra to wrażliwy temat? Wyniki badania są alarmujące

Pielęgnacja, , tagi: skóra wrażliwa, Mixa
59% - aż tyle badanych przyznaje, że ich skóra wykazuje nietolerancję na różnego rodzaju kosmetyki. Nietolerancja na kosmetyki to jednak tylko jeden z wielu objawów wrażliwości skóry. Sprawdź raport z badania i dowiedz się więcej o skórze wrażliwej.

Mnogość przyczyn i objawów wrażliwości może być przytłaczająca. Okazuje się jednak, że już niewielka zmiana codziennych nawyków pielęgnacyjnych i wymienienie kosmetyków na te dopasowane do naszych potrzeb, jest w stanie w dużym stopniu poprawić kondycję skóry.

Zobacz pełny raport z badania: www.mixa.pl/twoja-skora-to-wrazliwy-temat/

Wrażliwa, czyli jaka?

Skóra wrażliwa to taka, która reaguje nadmiernie – cechuje ją hiperreaktywność na czynniki takie jak kosmetyki, zmiany temperatur, zanieczyszczenia, suche powietrze czy klimatyzacja. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przyczyną problemu może być także nasz stan emocjonalny. Zależność ta jest zresztą obustronna – efektem zmian skórnych jest często spadek samooceny i nastroju.

Zdrowa, zadbana skóra twarzy ułatwia przyjęcie pogodnej, stanowczej i zdecydowanej postawy podczas spotkań zarówno towarzyskich, jak i tych związanych z wykonywaniem pracy. Wygląd zewnętrzny (…) jest bardzo ważnym elementem wizerunku kreowanym przez media, standardy piękna są wprost narzucane nam na każdym kroku. Coraz trudniej jest sprostać kanonom piękna (…) mając nawet zdrową, promienną cerę. A co dopiero ze zmianami na twarzy. Jest to duże wyzwanie szczególnie dla osób ze skórą wrażliwą. – zauważa lek. specjalista dermatolog Grażyna Dziekan.

To, na co i w jaki sposób reaguje skóra wrażliwa jest sprawą indywidualną. Do najczęstszych objawów należą: przesuszenia, zaczerwienienia i podrażnienia, a także towarzyszące im pieczenie, uczucie ściągnięcia czy ból.

Spaliny, suche powietrze, twarda woda, nerwowe pocieranie twarzy, słońce, wiatr i przypadkowo dobierane kosmetyki to najczęstsze czynniki, które powodują, że skóra u wielu osób reaguje zaczerwienieniem, pieczeniem, ściąganiem, kłuciem i czasami złuszczaniem. Coraz więcej pacjentów z tymi dolegliwościami przychodzi do mojego gabinetu. Są to osoby ze skórą wrażliwą. - mówi lek. specjalista dermatolog Grażyna Dziekan.

Im krótszy skład, tym lepiej

Jak dbać o skórę nadreaktywną? Pierwszym krokiem jest konsultacja dermatologiczna. Lekarz omówi z nami potencjalne czynniki powodujące i nasilające objawy oraz pomoże je zredukować dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Do preparatów, których należy unikać, z pewnością należą te zawierające alkohol, substancje zapachowe i barwniki. Osobom ze skórą wrażliwą zaleca się stosowanie dermokosmetyków marki Mixa, które minimalizują ryzyko powstania zmian lub zwalczają je, gdy już wystąpią. Dotyczy to w szczególności kosmetyków do oczyszczania i pielęgnacji twarzy. Wybierając delikatne środki myjące, nie tylko jej nie podrażniamy, ale także neutralizujemy wysuszenie, do którego powstania przyczynia się twarda woda.

(...) Preparaty do skóry wrażliwej powinny zawierać jak najmniej składników, posiadać jednak substancje łagodzące i nawilżające skórę - podsumowuje lek. specjalista dermatolog Grażyna Dziekan.

materiał powstał we współpracy z marką Mixa

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje