Poprzedni artykuł: Huda Kattan pokazała swoją skórę pod mikroskopem. Nie jest dobrze! Następny artykuł: 'Efekt nawilżenia przez dwa dni!' - ten niedrogi kosmetyk to bombra wi...

Znana blogerka pokazała, jak w kilka godzin wyleczyć pryszcza!

Farah Dhukai zdradziła przepis na zaskakująco skuteczny kosmetyk antytrądzikowy. Sama przygotujesz go sobie w domu!

Ten wykonany w domu kosmetyk potrzebuje zaledwie kilku godzin, żeby rozognioną i wypełnioną ropą krostę wysuszyć na wiór i uczynić prawie niewidoczną. Żeby przygotować ten antytrądzikowy lotion trzeba zaopatrzyć się w sklepach z naturalnymi produktami w kilka konkretnych składników, ale taka inwestycja bardzo się opłaci. Wykonany zgodnie z przepisem Farah Dhukai kosmetyk jest nie tylko zaskakująco skuteczny, ale też niezwykle wydajny. Na dodatek bardzo przypomina nie najtańszy produkt Mario Badescu!

Fot.: Instagram

Jak szybko wyleczyć pryszcza?

Farah Dhukai znana jest z domowych patentów na piękną cerę, długie rzęsy czy zdrowe włosy. Niedawno znana blogerka pokazała, jak w ekspresowym tempie pozbyć się uciążliwej krosty. Do nagrania filmiku, w którym pokazała skuteczność swojej mikstury, Farah zaprosiła swojego męża – Sala Ali. Mężczyzna miał akurat na policzku naprawdę spektakularnego pryszcza.

Żeby przygotować swój wysuszający kosmetyk Farah wymieszała:

  • tonik z oczaru wirginijskiego, róży i aloesu – możesz przygotować go sobie mieszając odpowiednie hydrolaty,
  • płyn kalaminowy, który można kupić w niektórych aptekach lub który można zastąpić dostępnym w sklepie Ministerstwa Dobrego Mydła pudrem kalaminowym,
  • olejek z drzewa herbacianego.

Mieszankę tych składników Dhukai odstawiła na jakiś czas, pozwalając, żeby puder kalaminowy oddzielił się i opadł na dno butelki. Następnie z pomocą patyczka do czyszczenia uszu, wyjęła z buteleczki zalegający na dnie proszek, który – wzbogacony składnikami toniku i olejkiem z drzewa herbacianego – zamienił się w zabójczą dla pryszczy pastę.

Skuteczność tego antytrądzikowego specyfiku blogerki ani trochę nas nie dziwi, bo doskonale znamy właściwości wszystkich jego składników. Wiem, że: 

  • oczar wiginijski działa antybakteryjnie i ściągająco oraz reguluje wydzielanie łoju,
  • aloes przyspiesza gojenie się skóry,
  • hydrolat różany nawilża i odżywia,
  • kalamina (czyli mieszanka węglanu cynku z tlenkiem żelaza) działa kojąco, antybakteryjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych i wspomaga regenerację skóry,
  • olejek z drzewa herbacianego zwalcza bakterie odpowiedzialne za powstawanie krostek.

Wiemy też, że mikstura Dhukai się sprawdzi, bo składem bardzo przypomina kultowy już kosmetyk Mario Badescu. Wysuszający lotion tej marki zawiera co prawda znane ze swojego działania antytrądzikowego siarkę i kwas salicylowy, ale za to nie znajdziemy w nim ani aloesu, ani hydrolatu z oczaru wirginijskiego, ani hydrolatu z róży.

Zobacz także: Te domowe kosmetyki za mniej niż 5 zł pomogą ci zwalczyć trądzik!

Żeby zgromadzić składniki lotionu wysuszające Farah Dhukai trzeba jednorazowo wydać około 100 złotych. Nie jest to mały wydatek, ale będzie można dzięki niemu przygotować co najmniej kilkanaście buteleczek antytrądzikowego specyfiku. Tymczasem za 29 ml lotionu Mario Badescu trzeba zapłacić od 80 do nawet 115 zł. Przygotowanie podobnego kosmetyku z przepisu Dhukai zdecydowanie bardziej się opłaca.

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 sierpnia 2019, 22:21

Nasze propozycje