Poprzedni artykuł: Cienie i worki pod oczami mogą świadczyć o poważnej chorobie! Sprawdź,... Następny artykuł: Wizażanki kochają krem pod makijaż tej polskiej marki. Teraz kupisz go...

Chusteczki do demakijażu oszpeciły twarz tej 18-latki! To może spotkać każdą z nas

Zdjęcie pokrytej krostkami twarzy nastolatki z Kalifornii udostępniło już ponad 150 tysięcy ludzi. Koszmarna wysypka na buzi Alyssy to efekt używania chusteczek do demakijażu popularnej drogeryjnej marki.

To może spotkać każdą z nas! Latami bez problemów i często z dużym zadowoleniem używamy tego samego kosmetyku i nagle dostajemy alergii. Pokryte swędzącą wysypką lub czerwonymi plamami, z niedowierzaniem przyglądamy się sprawdzonemu przecież produktowi. Nikt nie lubi takich niespodzianek!

Zobacz także: Jakie składniki w kosmetykach najczęściej nas uczulają? Lepiej uważać na...

Uczulenie na chusteczki do demakijażu

Mama 18-letniej Alyssy nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyła, co jej dziecku zrobiły chusteczki do demakijażu Neutrogena. Jamie Potts pokazała spustoszenie na twarzy i szyi jej córki oraz winny tej katastrofie produkt na Facebooku.

Nie używajcie tych chusteczek - napisała pani Potts. - Alyssa używała ich od miesięcy, ale wczoraj otworzyła nowe opakowanie i to się stało!

Okazało się, że "ofiar" chusteczek do demakijażu jest więcej. Na amerykańskiej stronie marki Neutrogena znaleźliśmy kilkadziesiąt krytycznych recenzji tego produktu. Ich autorzy skarżyli się na wysypkę, krostki i pieczenie, ktoś nawet trafił do szpitala...

Uczulenie na kosmetyk

Doświadczenie amerykańskiej nastolatki jest szczególnie interesujące, bo - jak napisała jej mama - Alyssa przez kilka miesięcy używała chusteczek i nic złego się nie działo. Okazuje się jednak, że nasza skóra może zareagować alergicznie na zawarte w kosmetykach chemikalia nawet po długim okresie ich stosowania.

Zobacz także: To przerażające uczulenie wywołał... zabieg przedłużania rzęs!

Rzeczniczka prasowa koncernu Johnson & Johnson, do którego należy Neutrogena, zapewniła dziennikarzy, że firma zbada problem i zareaguje na skargi klientów. Kontrowersyjne chusteczki są sprzedawane na rynku amerykańskim, ale znajdziemy je też w niektórych polskich sklepach internetowych.  

A wam zdarzyło się dostać uczulenie na sprawdzony już kosmetyk?

Zdjęcia: Facebook, Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 10:28

Zobacz także

Nasze propozycje