Poprzedni artykuł: 5 rzeczy, które przyśpieszają starzenie skóry! Zrezygnuj z nich! Następny artykuł: HOT: 6 serum nawilżajacych do twarzy od 22zł!

Zabieg Kostką Arkady na wrastające paznokcie - na czym polega?

Pielęgnacja, , tagi: paznokcie, pedicure, pedicure leczniczy, Feniks SPA
Wrastające paznokcie mogą być bolesnym problemem, w dodatku - nawracającym. Trwałym rozwiązaniem może być zabieg Kostką Arkady - zobacz, na czym polega i jakie są jego zalety.
paznokcie

Zabieg Kostką Arkady, to najszybsza, nieinwazyjna i wykorzystująca innowacyjne narzędzia metoda leczenia wrastających paznokci. Zalecana jest ona wszystkim, których dotyczy ten problem. Często stosuje się ją jako alternatywę zabiegów chirurgicznych lub po wykonaniu innych zabiegów, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Leczenie metodą Arkady przynosi natychmiastową ulgę połączoną z nadaniem zdrowego wyglądu płytce paznokcia. Dodatkowym atutem jest efekt kosmetyczny.

Chory palec umieszczany jest w korpusie kostki, w którym znajduje się pięć miejsc z otworami przeznaczonymi do ulokowania w nich ruchomym narzędzi do korekcji wrastających lub zdeformowanych paznokci. Jednym z najważniejszych elementów Kostki Arkady są łopatki, które pełnią dwie istotne dla prawidłowego przebiegu terapii funkcje. Pierwszą z nich jest stworzenie szkieletu, na bazie którego przedłuża się boczną stronę płytki, co pozwala na nadbudowanie masą akrylową brakującego fragmentu paznokcia. Masa akrylowa została stworzona w laboratoriach Arkada International. Dzięki temu, że w jej składzie znajdują się m.in. cząsteczki srebra mineralnego o bakteriobójczych właściwościach, można bezpiecznie stosować ją podczas zabiegu. Dodatkowo precyzyjnie opracowany skład masy akrylowej pozwala uzyskać efekt naturalnej płytki paznokcia.

Drugą zaś funkcją łopatki jest utrzymanie paznokcia w prawidłowej pozycji. W przypadku leczenia zdeformowanego paznokcia umieszcza się odpowiednio wyprofilowane łopatki i odkształca brzeg płytki paznokciowej. Następnie krawędź paznokcia dodatkowo blokowana jest haczykami, uzyskując prawidłową formę i kształt paznokcia. Dzięki temu jednocześnie tworzony jest prawidłowy szkielet płytki i formułowany jest wał paznokciowy, co umożliwia otwarty tor wyrastającego paznokcia. Rekonstrukcja płytki stanowi blokadę dla wału okołopaznokciowego, co z kolei gwarantuje prawidłowe ukształtowanie płytki i jednocześnie uniemożliwia ponowną deformację.

kostka arkady

Czas trwania zabiegu to przeważnie ok. 30-40 minut. W przeważającej większości przypadków już jedna wizyta przynosi pożądany i trwały efekt. Czasem konieczna jest comiesięczna kontrola, która umożliwia wykonanie ewentualnych minimalnych ruchów korygujących i ukształtowanie płytki do momentu uzyskania oczekiwanych rezultatów. Liczba wizyt kontrolnych jest uzależniona od rodzaju płytki i zmian towarzyszących wrastaniu. Zabieg Kostką Arkady jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, nawet w przypadku występowania neuropatii i grzybicy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.spafeniks.pl

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje